100-й рейс медичних поїздів вирушить із Києва для евакуації поранених людей

Медичний поїзд на платформі Центрального залізничного вокзалу у Києві. 27 березня. 2027р. Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

Медичний потяг "Укрзалізниці" вирушить у свій сотий рейс. У понеділок, 27 березня, о 23.00 він відправиться від Центрального залізничного вокзалу столиці до Покровська, а потому — до Дніпра. У цьому поїзді евакуюють поранених після обстрілів цивільних громадян, повідомляє кореспондентка Суспільного Юлія Коршенко.

Медичні поїзди дозволяють евакуювати або транспортувати до спеціальних медзакладів тяжко поранених і хворих, зокрема, й дітей.

Ліжка для евакуйованих поранених у медичному поїзді. Київ. 27 березня 2023р. Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

Перший 4-вагонний шпиталь на колесах "Укрзалізниця" та міжнародна медична гуманітарна організація "Лікарі без кордонів" запустили у березні торік. Від початку повномасштабного вторгнення Росії евакуювали три тисячі поранених цивільних.

"Це не прості рейси, вони їздять в ті місця, де тільки-но відбувалися обстріли і ніколи не було ситуації, щоб хтось сказав, що ми туди не поїдемо. Цей потяг завжди їде туди, де є потреба", — зазначив голова правління АТ "Укрзалізниця" Олександр Перцовський.

У медичному поїзді є окремий вагон інтенсивної терапії з апаратом УЗД, кисневими концентраторами, апаратами штучної вентиляції легень із потоком кисню до 60 л/хв, дефібриляторами, аналізаторами i-STAT, кардіомоніторинговою системою, інфузійними помпами, є повноцінні палати та повний спектр необхідних медикаментів. У потязі разом із залізничниками працює інтернаціональна медична команда в складі терапевтів, хірургів, анестезіологів та медичних сестер.

Медичне обладнання у медичному поїзді. Київ. 27 березня 2023 р. Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

Окрім того, ще в розпал евакуації "Укрзалізниця" отримала від організації "Лікарів без кордонів" повноцінні аптечки, медикаменти, дезінфектори, тонометри, стетоскопи, термоковдри, шини та хірургічні інструменти для першої допомоги на звичайних пасажирських рейсах.

Маршрути та зупинки медичного поїзда тримаються в секреті з міркувань безпеки медиків та евакуйованих, додали в "Укрзалізниці".

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua