100-річні кулемети «Максим» отримали друге життя під час великої війни (відео)

Ствол кулемета має ресурс у 30-36 тисяч пострілів поспіль, каже військовий.

Кулемет «Максим» / скріншот

Поки західні союзники не почали постачати Україні сучасну зброю, на початку 2022 року з консервації дістали понад 30 тисяч кулеметів «Максим». На армійських складах він пролежав з 40-х років. І саме ці майже столітні кулемети в руках бійців сил тероборони захищали Київ та Чернігів та визволяли Харківщину.

«Максими» обороняють Україну й досі – тепер на надсучасному фронті протиповітряної оборони, йдеться в сюжеті ТСН. Саме за допомогою цих кулеметів наші оборонці збили два «Шахеди» під час однієї з останніх нічних атак на Київ. І тут прадавнім «Максимам» допоміг надсучасний тепловізор.

Зазначається, що восени 2022-го року ці мастодонти зброї отримали нове життя, під час атак іранськими дронами-камікадзе. З’ясувалося, що найкращим зенітним засобом проти ударних БПЛА стали спарені кулемети. Причина — у водяному охолодженні дула. Ствол «Максима» майже весь час у воді, кулемет може безперервно стріляти кілька хвилин й випустити в дрони 2 тис. куль до того, як вода закипить. Такий режим стрільби сучасним кулеметам і не снився.

Відео дняЯк 100-річні кулемети «Максим» захищали Київ на початку війни та досі боронять країну

Довідка. Кулемет Максима — станковий кулемет, розроблений британським зброярем американського походження Гайремом Стівенсом Максимом у 1883 році.

Він став одним з родоначальників автоматичної зброї, широко використовувався під час англо-бурської війни 1899-1902, Першої та Другої світової воєн, а також у багатьох сучасних війнах.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua