27 січня у Києві та області ДТЕК прогнозує стабілізаційні графіки відключення світла

Фото: Уніан

В енергосистемі країни зберігається значний дефіцит електроенергії після російських атак. Але зважаючи на це, надані НЕК "Укренерго" ліміти обмеження споживання дозволяють застосовувати стабілізаційні графіки відключення світла.

Про це повідомили у компаніях ДТЕК "Київські електромережі" і ДТЕК "Київські регіональні електромережі".

На 27 січня НЕК "Укренерго" надав обмеження споживання для Києва в середньому на рівні 991 МВт на день та 663 МВт на ніч. В пікові години навантаження при поточній температурі повітря це 63% від потреби електроенергії міста включаючи побутових споживачів, промисловість та критичну інфраструктуру.

Для Київської області обмеження в середньому на рівні 708 МВт на день та 609 МВт на ніч. В пікові години навантаження при поточній температурі повітря це 50% від потреби електроенергії в регіоні.

"Такий ліміт електроспоживання дозволить нам проводити відключення в стабілізаційних графіках",— йдеться у повідомленні.

Енергетики, нагадують, про помірне користування електроенергією, особливо в пікові години навантаження — вимкнути всі прилади з розетки в період відключення. Після того, як світло з’явилось — вмикати їх по черзі. Це допоможе уникнути масштабних аварій на електромережах через перевантаження, — зауважують у ДТЕК Києва та області.

Що відомо про ситуацію з енергопостачанням Києва і Київської області

26 січня у Києві енергетики стабілізували енергосистему після чергової атаки РФ, тож столиця повернулася до стабілізаційних графіків. Але енергетики просять помірно користуватися електроенергією, щоб не ставалися аварії через велике навантаження на мережі.

Через загрозу ракетної атаки у Києві та області зранку 26 січня почали застосовувати екстрені відключення світла.

У Київській області після масованої повітряної атаки РФ 26 січня є влучання в енергетичний об’єкт. Також пошкоджені житлові будинки мешканців.

Напередодні, 25 січня, Національна енергетична компанія "Укренерго" надала обмеження енергоспоживання для Києва та області, які дозволяли проводити відключення світла за стабілізаційними графіками.

У Києві та області 19 січня застосовуються стабілізаційні графіки відключення електроенергії. У ДТЕК зазначили, що щовечора публікуватимуть інформацію про графіки відключень на наступний день.

18 січня ввечері генеральний директор Yasno Сергій Коваленко зазначив, що Київ і область максимально наблизилися до стабілізаційних графіків. Але, за його словами, дефіцит залишається значним, це означає, що відключення зачіпатимуть і світло-сірі зони графіка.

Вдень 14 січня Росія здійснила чергову ракетну атаку по території України. У кількох областях сталися влучання в об'єкти критичної інфраструктури. У Києві критична інфраструктура не постраждала, у місті працювало ППО. Водночас найскладніша ситуація у сфері енергетики виникла на Харківщині та Київщині.

З 14 січня у Києві та області запровадили екстрені вимкнення електроенергії, які діяли до 18 січня.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua