Затримали киянина, який організував незаконну схему перетину кордону чоловіками призовного віку. . Фото: Київська міська прокуратура / Facebook
Святошинська окружна прокуратура Києва викрила 35-річного жителя столиці в організації незаконної схеми переправлення громадян України призовного віку через державний кордон. Чоловікові повідомили про підозру і вирішується питання щодо брання йому запобіжного заходу. Про це повідомляє Київська міська прокуратура.
За матеріалами слідства, підозрюваний в умовах воєнного стану пропонував чоловікам призовного віку організувати безперешкодний перетин кордону України. За 3800 доларів США з людини він обіцяв допомогти в оформленні фіктивних документів волонтера-перевізника гуманітарної допомоги, а також подальше внесення цих даних до системи "Шлях".
Фіктивна довідка волонтера, яку організатор незаконної схеми допоміг оформити чоловіку призовного віку за 3800 доларів. Фото: Київська міська прокуратура / Facebook
Зокрема, за такою схемою він збирався переправити через державний кордон України чоловіка призовного віку. Після отримання грошей фігурант забезпечив безпідставне внесення даних про особу до списку водіїв, що здійснюють перевезення медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги для ЗСУ, йдеться у повідомленні.
Під час обшуку у киянина вилучили документи благодійного фонду, а також значну кількість посвідчень, виданих на його ім’я, походження яких перевіряють.
Затриманому загрожує від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають, додали в столичній прокуратурі.
Що відомо про систему "Шлях"
Система "Шлях" для перетину кордону дозволяє чоловікам-водіям (волонтерам) легально перетинати кордон України в умовах воєнного стану. Вона була створена насамперед для усунення корупційних ризиків у процесі видачі дозволів та спрощення самої процедури.
Скористатися системою "Шлях" можуть водії, які здійснюють перевезення для потреб ЗСУ або інших утворених військових формувань та водії, що перевозять медичні вантажі, гуманітарну допомогу автомобільними транспортними засобами за наявності відповідного обґрунтування обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їхнього перевезення.
Обгрунтувати мету поїздки можна письмово від імені будь-якого органу, підприємства, організації, які займаються гуманітарними вантажами. Відповідні звернення подаються до Мінінфраструктури або обласних військових адміністрацій, після чого дані водіїв внесуть до системи та будуть погоджувати у Держприкордонслужбі.