8 електроприладів, які слід завжди відключати від мережі перед поїздкою

Експерти також описали, чому це важливо робити.

Ці електроприлади краще відключати від мережі / колаж УНІАН, фото pixabay.com, ua.depositphotos.com

Немає нічого кращого за відпустку за межами дому — адже це можливість розслабитися і перезарядитися. Але між зборами і підготовкою будинку сам процес від’їзду може бути куди більш стресовим, ніж розслаблюючим.

Одна тільки думка про те, що ваш будинок залишиться без нагляду надовго, може викликати тривогу: а раптом щось трапиться? І хоч пожежі в будинку — рідкість, ризик усе ж таки існує, і нікому не хочеться повертатися до пошкодженої техніки або згорілих пристроїв. Тому перед від’їздом варто вимкнути деякі електроприлади, пише Real Simple.

Є 8 видів техніки, які потрібно обов’язково витягнути з розетки перед відпусткою, щоб ви могли відпочивати спокійно.

Відео дня

Ігрові приставки

«Як фахівець з подорожей і мама підлітків, я завжди раджу своїм клієнтам насамперед відключати ігрові приставки перед від’їздом у відпустку. Вони не тільки споживають багато енергії в режимі очікування, а й особливо вразливі до перепадів напруги», — каже експертка з подорожей Ніколь Каннінгем.

Комп’ютери

Як і ігрові приставки, Каннінгем радить відключати стаціонарні комп’ютери перед від’їздом. Навіть якщо всі ваші дані синхронізовані з хмарою, ви не захочете ризикувати пошкодженням обладнання через стрибок напруги.

Це одна з найнеприємніших ситуацій, з якою можна зіткнутися після повернення, тоді як її запобігання займає менше хвилини.

Пристрої на літій-іонних батареях

Каннінгем також рекомендує вимикати всі невеликі пристрої та гаджети з літій-іонними акумуляторами. «До таких пристроїв належать мобільні телефони та планшети, ноутбуки, електроінструменти, електросамокати та електровелосипеди, павербанки, портативні колонки, електробритви і навіть електромобілі», — пояснює вона.

Зарядні пристрої

Письменниця про подорожі Джоні Світ зазначає, що краще не залишати зарядні пристрої вставленими в розетку. Їх так легко забути вдома, хоча вони вам обов’язково знадобляться в подорожі.

«Я завжди вимикаю зарядки для ноутбука та телефона — здебільшого через те, що вони мені знадобляться в поїздці, але заодно приємно усвідомлювати, що вони не споживають енергію вдома, доки мене нема», — зазначає вона.

Прилади для укладання волосся

Якщо ви плануєте скористатися феном у готелі — це розумний спосіб заощадити місце у валізі. Але не забудьте вимкнути і прибрати свій фен вдома перед від’їздом.

Якщо ви не берете з собою плойку, випрямляч для випрямлення волосся або інші пристрої для укладання, обов’язково вимкніть їх. Навіть якщо вони оснащені функцією автоматичного вимкнення, не варто ризикувати: збій у системі може пошкодити стільницю у ванній — або навіть призвести до пожежі.

Дрібна кухонна техніка

Зазвичай ми залишаємо пристрої на кшталт скороварок, мультиварок, аерогрилів, блендерів і кавоварок вимкненими, бо вони займають занадто багато місця на кухні. Але у всіх правил є винятки.

Тому, якщо ви їдете надовго, обов’язково стежте за тим, щоб такі прилади були вимкнені.

Мікрохвильовки

Найімовірніше, ви рідко вимикаєте мікрохвильовку. Однак, навіть у режимі очікування вона споживає енергію (адже потрібно живити вбудований годинник, якщо такий є). Тому її бажано вимкнути. Якщо ж мікрохвильовка вбудована або під’єднана напряму, і вимкнути її не можна, не хвилюйтеся надто сильно. У крайньому разі можна відключити відповідний автомат у щитку.

Телевізори

Плоскі та дизайнерські телевізори коштують недешево. Тому, щоб захистити їх від стрибків напруги, перед від’їздом краще їх відключити. До того ж це знизить ваші рахунки за електроенергію.

Інші корисні поради

Раніше УНІАН повідомляв про перевірений спосіб, чим відмити витяжку від жиру за 10 хвилин. Щоб очистити брудні поверхні, потрібно змішати пасту з двох інгредієнтів — води і харчової соди. Остання просто створена для розчинення жиру та харчових залишків, які можуть потрапити у витяжку.

Крім того, ми розповідали, як легко помити вікна без розводів. Експертка Джейд Олівер розповіла виданню Ехргеѕѕ, який засіб можна приготувати власноруч, щоб вікна вдома були «кришталево чистими».

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua