Адмірал НАТО і посол Китаю публічно посперечалися через війну РФ проти України

Офіційний представник НАТО заявив про відмову Пекіна засудити вторгнення Росії. Китайський дипломат каже, що необхідно брати до уваги «першопричину».

Роб Бауер розкритикував позицію Китаю щодо війни в Україні / фото twitter.com/_Arctic_Circle

Голова військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер публічно посперечався з послом Китаю в Ісландії Хе Рулонгом через те, що Пекін не засудив російське вторгнення в Україну.

Це сталося на Асамблеї Арктичного кола в Ісландії, пише Bloomberg.

Бауер під час виступу сказав, що Китай «не поділяє наших цінностей і підриває заснований на правилах міжнародний порядок».

Відео дня

Китайський дипломат виступив із залу, щоб парирувати Бауеру, сказавши: «Адмірале, при всій повазі, ваша мова та зауваження повні зарозумілості».

Китайський дипломат виступив із залу, щоб парирувати Бауеру / фото twitter.com/_Arctic_Circle

Це викликало заперечення з боку офіційного представника НАТО.

«У мене до вас питання, тому що ви підкреслюєте принцип суверенітету і важливість міжнародно визнаних кордонів у світі», — сказав Бауер. «Я правий, хіба це не правда? Еге ж. Так чому ж тоді Китай досі не засуджує напад Росії на Україну?»

Погляд Китаю на «українську кризу» включає в себе історичну перспективу, і світ повинен «зрозуміти першопричину», парирував Хе Рулонг і назвав Китай «миротворцем у світі».

Відзначається, що після цієї перепалки представники НАТО і Китаю потиснули один одному руки.

Після суперечки представники НАТО і Китаю потиснули руки / фото twitter.com/_Arctic_Circle

Пізніше Хе Рулонг у себе в Twitter оцінив дискусію, що відбулася.

«Це дійсно добре, щоб висловитися та говорити, коли у вас є різні ідеї. Саме для цього й існує Арктичний коло. Більш глибоке розуміння зробить наш світ більш мирним місцем», — написав він.

Асамблея Арктичного кола — що це

Асамблея Арктичного кола — це щорічне міжнародне зібрання, присвячене Арктиці, у якому беруть участь уряди, організації корінних народів і вчені.

Асамблея не входить до Арктичної ради, міжурядової групи з восьми країн, членами якої є в тому числі США і Росія. Його засідання були припинені після вторгнення Росії в Україну.

Спеціальний представник Китаю у справах Арктики Гао фен заявив на Асамблеї, що його країна не підтримає виключення Росії, яка головує в Арктичній раді до 2023 року, через її війну в Україні, і передачу головування Норвегії.

«Не існує процедури, що дозволяє виключити кого-небудь з Ради. Тому я дійсно сумніваюся, що президентство може бути передане будь-кому або Норвегія може взяти його на себе», — сказав Гао.

Через Росію НАТО посилить свою присутність в Арктиці — Столтенберг

В США з’явиться посол з особливих доручень в Арктиці

Арктична рада відновлює роботу без участі Росії

Позиція Китаю щодо війни в Україні

Китай утримується від відкритої критики Росії за її війну в Україні і чинить опір закликам США засудити її. Утім, за словами президента США Джо Байден, поки також немає ніяких доказів поставок зброї Росії з КНР для допомоги у війні проти України.

Влада Китаю регулярно підкреслює свою підтримку територіальної цілісності України, але разом із тим закликає до дипломатичних переговорів для завершення війни. Також Пекін звинувачує США в тому, що Вашингтон нібито провокував Москву до розв’язування повномасштабної війни.

Раніше цього тижня Пекін заявив, що «стурбований» нещодавніми масованими ракетними ударами Москви по цивільних об’єктах в Україні.

Китай та Індія – одні з небагатьох країн, які продовжують економічну співпрацю з Росією після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

У той же час, під час Шанхайського економічного саміту, який проходив в Узбекистані у вересні 2022 року, прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді на особистій зустрічі заявив російському президенту Володимиру Путіну, що зараз не час для війни. Моді сказав російському диктатору про необхідність «стати на шлях миру» і нагадав йому про важливість «демократії, дипломатії та діалогу». Тоді ж лідер Китаю Сі Цзіньпін висловив Путіну свою стурбованість тривалою війною в Україні.

Війна в Україні

Війська РФ рано вранці 24 лютого вторглися в Україну, в тому числі з території Білорусі. Кремль не оголошував війну Україні, а назвав повномасштабну агресію «спецоперацією», спрямованою, зокрема, на «денацифікацію» і «демілітаризацію» української держави.

Через півроку Росія відчуває потребу в людських ресурсах для продовження війни, але Путін не відмовляється від первісного наміру окупувати всю територію України.

Тому 21 вересня президент РФ Володимир Путін оголосив про початок часткової мобілізації в країні. За словами російського керівництва, залучати до війни проти України будуть до 300 тисяч осіб.

23-27 вересня російські окупанти провели на захоплених частинах чотирьох областей України псевдореферендуми. У Херсонській і Запорізькій — про вихід зі складу України і приєднання до Росії у Донецькій і Луганській — про приєднання до Росії. 30 вересня президент Росії Володимир Путін оголосив про анексію частин чотирьох областей України.

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй засудила спробу анексії Росією частини Східної України в ході голосування 12 жовтня. «За» проголосували 143 країни, «проти» — 5, ще 35, включаючи Індію і Китай, «утрималися».

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua