Активісти анонсували публічні обговорення про створення військового кладовища на Лисій горі

Фото: Вікіпедія

Обʼєднання міських ініціатив "Марш за Київ" проведе публічні обговорення щодо створення Національного військового меморіального кладовища в Києві на Лисій Горі. Про це представники спільноти повідомили у Facebook.

Раніше "Марш за Київ" виступав за зведення такого кладовища на Лисій Горі. Проте у Київраді відмовили, а премʼєр-міністр Денис Шмигаль доручив Віталію Кличку знайти інше місце для будівництва.

"Ми бачимо, що звернення "Маршу" почуте лише частково: ті, хто ухвалюють рішення, заходять на третє коло обговорень лише локації, без жодних оприлюднених експертних думок і рішень, без врахування думки громадськості й, головне, без прозорої конкретики", — відзначають у спільноті.

До участі в обговореннях запрошують експертів, рідних загиблих, військових, представників держадміністрацій і місцевого самоврядування, а також громадськість.

Щоб узяти участь в обговореннях, потрібно заповнити форму за цим посиланням.

Що відомо про створення Національного військово-меморіального кладовища в Києві

27 жовтня Київрада доручила Департаменту містобудування та архітектури КМДА розробити детальний план території для розташування Національного військового меморіального кладовища в урочищі "Лиса Гора". У КМДА нагадали, що проєкт створення військового цвинтаря у столиці втілюють за дорученням прем’єра Дениса Шмигаля і на виконання вимог статті 23 Закону України "Про поховання та похоронну справу".

У липні минулого року Київрада проголосувала за розробку проєкту землеустрою для військового кладовища вздовж вулиці Олени Теліги в Шевченківському районі столиці. Як повідомив міський голова Віталій Кличко, йдеться про символічне в нашій історії місце — поруч з урочищем Бабин Яр.

Тогоріч у листопаді на сайті Київради було зареєстровано петицію проти створення військового кладовища на "Лисій Горі". Автор петиції Павло Рациборський зауважує, що урочище "Лиса Гора" є пам’яткою архітектури і належить до об'єктів природно-заповідного фонду.

На початку січня 2023 року стало відомо, що Київська міська рада не підтримала петицію проти будівництва військово-меморіального комплексу на Лисій горі.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua