Американський словник Merriam Webster назвав слово 2022 року

Укладачі словника проводять паралель із сьогоденням.

Словник Вебстера назвав головне слово 2022 року / фото merriam-webster.com

Укладачі американського словника Merriam Webster назвали головне слово 2022 року — «газлайтінг».

«У цю епоху дезінформації – «фейкових» новин, теорій змови, тролів у Твітері та deepfake – «газлайтінг» став словом для нашого часу», – наголошують укладачі словника, повідомляє прес-служба Merriam Webster.

Зазначається, що коли слово «газлайтинг» вперше було використано в середині 20 століття, це стосувалося свого роду обману, подібного до того, що показано у фільмі. Слово «газлайтінг» походить від назви п’єси 1938 року, а також фільму за цією п’єсою. За сюжетом, чоловік намагається змусити свою дружину повірити у те, що вона божеволіє. Щоразу, коли він відправляється на горище, світло у будинку тьмяніє, утім він наполягає, що це дружина не може довіряти власному сприйняттю.

Відео дня

Оксфордський словник не зміг визначити слово року 2020

Словник Collins визначив слово року

Be water: Financial Times назвала слово року

Укладачі словника проводять паралель із сьогоденням, зазначаючи, що у 2022-му році спостерігалося зростання кількості пошуків газового освітлення на 1740%.

Словник Merriam Webster визначає «газлайтінг» як психологічне маніпулювання людиною протягом тривалого часу, яке змушує «жертву» сумніватися у правдивості своїх думок та переконань, сприйняття реальності чи спогадів. Все це призводить до плутанини, втрати впевненості та самооцінки, а також до емоційної невизначеності.

Водночас укладачі словника зауважують, що протягом останніх років значення газлайтінгу набуло простішого та ширшого значення – це дія або практика грубого введення когось в оману, зокрема для власної вигоди.

«У такому вживанні це слово добре поєднується з іншими термінами, пов’язаними з сучасними формами обману та маніпуляцій, такими як фейкові новини, deepfake і штучний інтелект», – наголошують у прес-службі Merriam Webster.

Нагадаємо, за версією Англійського словника, головним словом 2022 року є «пермакриза», утім до шортлиста внесли й назву столиці України.

А словом 2021 року за версією Merriam Webster стало слово «вакцина».

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua