Аналітики підрахували, яка частина допомоги застрягла в США через Трампа і Байдена

За часів Байдена частину фінансування на допомогу Україні, ймовірно, так і не перетворили на саму зброю.

Зокрема зупинено поставки снарядів до HIMARS / фото flickr.com/39955793@N07

На тлі посилення російських ударів по Україні Пентагон вирішив заблокувати військову допомогу. Як виявилося, застрягло навіть більше зброї, ніж вважалося раніше, повідомляє аналітичний портал Defense Express.

Експерти зазначають, що США ще мали би передати не лише нову зброю, виробництво якої профінансовано за програмою Ukraine Security Assistance Initiative (USAI), але й вже готову зброю зі складів армії США за програмою Presidential Drawdown Authority (PDA). Попри думку, що зброю зі складів за програмою PDA вже давно передали, з’ясувалося, що станом на початок літа продовжувалися поставки останніх чотирьох пакетів допомоги за цією схемою.

У Defense Express проаналізували усі наявні у відкритому доступі дані щодо цих чотирьох пакетів і з’ясували, що загалом йдеться про зброю загальною вартістю 2,25 млрд доларів. А саме:

Відео дня

  • ракети до зенітно-ракетних комплексів NASAMS, HAWK і FrankenSAM;
  • переносні зенітно-ракетні комплекси Stinger
  • протирадіолокаційні ракети AGM-88 HARM для літаків;
  • високоточні авіабомби JDAM-ER та/або SDB;
  • 155 та 105-мм артилерійські боєприпаси;
  • реактивні снаряди до HIMARS;
  • ракети до протитанкових комплексів TOW, Javelin та гранатомети AT-4;
  • різні безпілотники та системи боротьби з дронами;
  • колісні бронеавтомобілі різних типів;
  • різне обладнання і запчастини, включно із тими, що призначені для F-16;
  • стрілецькі боєприпаси, саперне обладнання тощо

Однак досі не відомо, що саме з цього і в якій кількості досі не встигли передати Україні. Аналітики звернули увагу на те, що в цьому переліку відсутні ракети до Patriot. А це означає, що ці ракети бралися не зі складів армії США, а були замовлені безпосередньо у виробника за програмою USAI.

Читайте також:

Німеччина планує закупити тисячі танків на 25 млрд євро для зміцнення НАТО, — Bloomberg

У Єгипті розповіли про критичні недоліки російського Су-35

У Мерца підтвердили, що хочуть купити у США Patriot і ракети для України

Однак із нею теж знайшлися сюрпризи. Окрім того, що замовлена за цією програмою зброя ще має бути виготовлена в наступні місяці і навіть роки, частина коштів програми, ймовірно, взагалі не була розподілена між виробниками зброї. Тобто, Конгрес США дав гроші на закупівлю зброї у виробника, щоб потім передати її Україні, але частина грошей так і лежить на рахунках, бо досі не підписано контракти на виробництво зброї. 

Наразі невідомо, яка саме частина вже виділеного фінансування так нікуди і не була спрямована. Останні наявні дані датуються жовтнем минулого року. Тоді з виділених на той час 28,6 млрд доларів (за весь час війни) розподілити між контрактами на виробництво озброєння встигли 21,2 мільярда. Тобто понад чверть усього фінансування так і не пішла на замовлення зброї для України.

Аналітики зауважують, що залишається невідомим, скільки нерозподілених грошей адміністрація Байдена встигла розподілити між контрактами за останні три місяці своєї каденції. Особливио з урахуванням, що з жовтня та до інавгурації Трампа за програмою USAI було виділено додатково загалом ще 2,2 млрд доларів.

Якщо за три роки війни Пентагон зміг законтрактувати 21 мільярда доларів, то залишається лише здогадуватися, чи вистачило американським чиновникам спритності, аби законтрактувати ще понад 8 мільярдів усього за три місяці. При цьому, немає сумнівів, кажуть аналітики, що адміністрація Трампа вже точно не буде робити нові замовлення зброї для України, навіть якщо від Байдена їм у спадок дісталася значна частина з цих 8 невикористаних мільярдів для України.

Проблема американської допомоги: останні новини

Як писав УНІАН, за останніми даними, рішення Пентагону зупинити допомогу Україні жодним чином не могло посилити обороноздатність самих США, про що заявляли чиновники адміністрації Трампа. Фактично зупинка допомоги України досі не має правдивого пояснення, що викликає здивування не лише у союзників США, але й у чиновників Державного департаменту США і членів Конгресу.

Демократ із Палати представників Конгресу Адам Сміт заявив, що єдине логічне пояснення паузи в допомозі Україні полягає в тому, що зупинка допомоги і була самоціллю керівництва Пентагону.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua