Археологи знайшли скелет гігантської панди в 2000-річній гробниці китайського імператора

Дослідники кажуть, що останки екзотичних тварин і рідкісних птахів були виявлені в мавзолеях імператорів і імператриць як символи багатства і престижу.

Екзотичні тварини та рідкісні птахи були символом престижу імператорської родини / фото REUTERS

Китайські археологи заявили, що виявили перший повний скелет гігантської панди в гробниці стародавнього імператора, символ статусу, який проливає світло на королівські похоронні ритуали, що існували понад 2000 років тому.

Як повідомляє The Washington Post, панда була знайдена в групі ям для жертвоприношень тварин на пагорбі поруч з великим мавзолеєм, що належав імператору Вень з династії Хань, що правив з 180 по 157 рік до н. е.     

Команда археологів знайшла понад 380 прямокутних земляних ям зі скелетами тварин. Більшість з них ссавці в цегляних похоронних судинах. Деякі рептилії були знайдені в дерев’яних трунах, а птахи — в глиняних посудинах. Широке розмаїття жертвоприношень дикої природи розглядалося як символ статусу ханьських правителів. Жертвоприношення тварин також знаходили в гробницях простолюдинів, але вони обмежувалися домашніми тваринами, включаючи собак і свиней.

Відео дня

«Судячи з записів розкопок, які ми маємо в даний час, екзотичні тварини та рідкісні птахи були виявлені лише в мавзолеях імператорів, імператриць та імператриць (королеви-матері). Вони були символом статусу і престижу», — пишуть дослідники.

За словами вчених, які брали участь у відкритті, це перший випадок, коли повний скелет панди був виявлений в місці поховання імператора. У 1975 році в гробниці матері імператора Вень, імператриці Бо, був виявлений череп панди, але тіло тварини зникло, можливо, вкрадено.

Дослідники також знайшли в гробниці повний скелет малайзійського тапіра. Вони також ідентифікували тигра, яка, і гімалайського такіна. Останки носорога і беркута були знайдені в гробниці імператриці Бо.

Дослідники планують провести аналіз ДНК та ізотопів, щоб визначити, що їли тварини та звідки вони походили.

Цікаві новини зі світу науки

Раніше вчені виявили найдавніший вид медуз, що жили понад 500 мільйонів років тому.

Також археологи виявили найдавніший доказ постійного використання вугілля людьми — нове дослідження показало, що стародавні люди добували вугілля на північному заході Китаю близько 3600 років тому.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua