«АртБроня». У Києві презентували виставку артб’єктів з бронеплит

Фото: Анна Хорошун / Суспільне

У Києві на закритій нині станції метро "Майдан Незалежності" 14 жовтня презентували проєкт "АртБроня". Дев'ять українських митців перетворили на об'єкти мистецтва дев'ять "відпрацьованих" бронеплит від бронежилетів. На кожній — є сліди від російських куль, які не пробили бронь.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Фото: Анна Хорошун / Суспільне

"Я залишив цей отвір в броні. Це дуже світла річ. Насамперед, тому що вона захищає саме головне — це життя. Життя людини, яке стало дуже цінне. Це сакральна річ. Це майже ікона. Ця броня. Я вірю, що вона через 100 років точно буде в музеях", — розповів художник Антон Логов.

Фото: Анна Хорошун / Суспільне

Над втіленням проєкту "АртБроня" працювали пів року. А ідея його створення виникла під час обговорення різних способів донести до світу інформацію про війну, яку Росія розв'язала проти України, повідомив ініціатором проєкту, співзасновник волонтерського руху "Ukraine For Heroes" Олександр Ковальчук.

Фото: Анна Хорошун / Суспільне

За його словами, бронеплити їхньому благодійному фонду передають від Генерального штабу України згідно з укладеним меморандумом. А виготовлені з бронеплит мистецькі витвори згодом можна буде придбати на аукціоні.

Фото: Анна Хорошун / Суспільне

"Мета проєкту — збір коштів для Збройних сил України. Разом із Міністерством оборони ми вирішуватимемо, на які саме потреби їх спрямовувати. Але ухвалили принципове рішення — гроші будуть спрямовані на придбання засобів захисту для наших захисників і захисниць. Це можуть бути і шоломи, і окуляри, і навушники, і бронеплити", — розповів Олександр Ковальчук.

Фото: Анна Хорошун / Суспільне

Він додав, що нині обирають локацію, де зберігатимуться експонати. Це буде один із музеїв Києва. А також ці витвори планують демонструвати і в інших країнах.

Фото: Анна Хорошун / Суспільне

У свою чергу міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко зазначив, що ці артоб'єкти символізують те, що українські захисники і захисниці своїми грудьми, наче мурами, закривають країну від російської військової агресії.

Фото: Анна Хорошун / Суспільне

"Це унікальне поєднання мистецтва з мурами, які несли на своїх грудях наші захисники. Це говорить про те, що культура та наші Збройні сили разом точно ведуть нас до перемоги", — наголосив Ткаченко.

Що відомо

  • У Києві родичі загиблих українських захисників відкрили фотовиставку "Полк "Азов" – янголи Маріуполя" на Софіївській площі. Там розмістили 154 фотографії військових з історією кожного. Усіх їх об'єднує те, що вони навесні загинули в Маріуполі.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua