Колишній співробітник СБУ не виключає, що Україна могла вдарити цього разу і своїми новими ракето- дронами.
Військовий експерт вважає, що наразі ще рано говорити про ефективність такої атаки / колаж УНІАН, фото Генштаб ЗСУ, скриншот
Влучання в Казані були по підприємству, яке виготовляє каркаси та ремонтує літаки стратегічної авіації, що є носіями крилатих ракет. Про це в ефірі Radio NV сказав військовий експерт, колишній співробітник СБУ Іван Ступак, коментуючи нічну атаку України по авіазаводу в Казані.
«Українці мітили у підприємство, яке займається виготовленням каркасів для літаків. Підприємство називається «Композит». Там виготовляються фюзеляжі літаків Ту-22 — це стратегічна авіація, Ту-160 — цивільна авіація… Що таке стратегічна авіація — це літаки, які несуть крилаті ракети і регулярно обстрілюють територію України», — зазначив Ступак.
Він наголосив, що знищення таких літаків, ремонтних потужностей, виробничих потужностей зменшує можливості росіян використовувати цю авіацію проти України.
«Тобто літак зношується, менше літає. Стає більше їх «на приколі», «якір кидаю» і це все. Для нас це теж великий здобуток», — прокоментував Ступак.
За його словами, зараз ще рано говорити про ефективність атаки, що була цієї ночі по російському підприємству, але те, що «пробиття були, влучання певні були — ми можемо про це говорити ствердно».
Ступак зауважив, що в українських ударах по об’єктах противника вже вбачається системність.
«Якщо минулі тижні це була хімічна промисловість — ми бачили і «Оргсинтез» в Казані, і інші підприємства, то зараз ми бачимо трошечки переорієнтація на авіаційні потужності. І не просто по аеродромах, а саме по виробничих потужностях, де виготовляється, ремонтується техніка. Дійсно планування цих операцій вже на зовсім іншому рівні», — сказав він.
Експерт звернув увагу, що Казань знаходиться за 800 км від Москви, це далеко від нас. Він припустив, що ми могли атакувати вже нашими новими розробками — дроно-ракетами.
«»Хаймарс» має радіус дії 80 км — це звичайні набої, якщо балістичні «Атакамси» — це 300 км. Ми не знаємо що там було (залучено для ударів). Росія поспішила зазначити, що це були безпілотники. Кажемо тоді про безпілотники «Лютий», «Репліка», Байрактари, які несуть вибухівку 50-60 кг на відстань до тисячі кілометрів. Але я не виключаю, що за тими словами росіян, що це були «Хаймарси», можливо, припускаю, що могли критися оці заявлені українською стороною розробки у вигляді «Пекло», у вигляді «Марічка» і інші дроно-ракети. Можливо, що це було щось з цієї опери. Але треба почекати підтверджень», — підкреслив Ступак.
Читайте також:
Екскомандир Bradley розповів про живучість бойової машини
Російський танк Т-90 не є «диво-зброєю» на війні в Україні, — ексконсультант Пентагону
Війна дронів: Україна і Росія борються з «непереможними» оптоволоконними БПЛА, — Forbes
Обстріли військових об’єктів в РФ — останні новини
Як повідомляв УНІАН, вночі та вранці 20 січня невідомі безпілотники атакували авіазавод у Казані. Місцеві жителі повідомляли про кілька хвиль вибухів в Авіабудівному районі Казані, де працюють великі підприємства авіапромисловості. Також стало відомо через атаку дронів зупинено роботу двох аеропортів — Казані та Нижньокамська.
Перед цим, 14 січня, у Росії заявили про атаку дронів і прильоти в Казані та Енгельсі. Зокрема у Казані сталась велика пожежа на заводі «Оргсинтез». Унаслідок атаки БпЛА є пошкодження на промисловому підприємстві в Енгельсі, заявив губернатор Саратовської області Роман Бусаргін. Місцеві користувачі соцмереж писали про пожежу на нафтобазі та/або на нафтопереробному заводі в Саратові, що на протилежному від Енгельса березі Волги.
Ще раніше стало відомо, що у ніч проти 8 січня Сили оборони України завдали удару по нафтобазі, яка забезпечувала паливом військовий аеродром «Енгельс-2». У Генштабі зазначили, що цей удар створює «серйозні логістичні проблеми» для Росії.