Аудіювання: як навчитись сприймати англійську на слух

Здатність чути та розуміти надзвичайно важлива для успішного вивчення англійської мови.

Listening як фундаментальне вміння

Аудіювання — це сприйняття мови на слух, тобто ідентифікація окремих звуків та перетворення їх у повідомлення, що мають сенс. Деякі мовознавці вважають, що це одна з найскладніших навичок, оскільки вона потребує особливої уваги та концентрації.

Цікаво, що в процесі вивчення іноземної мови аудіювання може сприйматись як мета, так і як засіб. З одного боку ми вчимо англійську, щоб розуміти мову носіїв, а з іншого, ми прослуховуємо аудіозаписи та живе спілкування для засвоєння нового матеріалу.

Чому це важливо?

Головна задача аудіювання — покращення розуміння англійської на слух, що потрібно для повсякденного спілкування в англомовному середовищі. Крім того, це чудова можливість вдосконалити вимову, позбутись набридливого акценту та стати більш зрозумілим для співрозмовників. Вправи з аудіювання допомагають відчути особливості британської та американської англійської. Таким чином вдається запам’ятати правильні наголоси, ритм та інтонацію. Аудіювання формує ще одне корисне вміння — мовну здогадку. Коли точний переклад певного слова невідомий, можна здогадатись його значення за контекстом. І не забувайте, що Listening — це невід’ємна частина практично кожного міжнародного іспиту.

Аудіювання буває різним

Аудіювання з англійської умовно можна розділити на кілька видів.

  1. Listening for detail означає прослуховування для повного розуміння. Зазвичай завдання слухають кілька разів, особливу увагу приділяють вивченню незнайомої лексики та засвоєнню граматичних конструкцій.
  2. Listening for gist має на меті розуміння головного змісту. Розбиратись в дрібних деталях та додатковій інформації немає потреби, головне — відповісти на основні питання, пов’язані з центральною темою тексту.
  3. Listening for specific information передбачає отримання з аудіювання специфічної інформації. Наприклад після прослуховування розповіді про Канаду, вам треба буде відповісти на питання про населення цієї країни, клімат, кількість провінцій тощо.
  4. Inferential listening — особливий спосіб аудіювання, який часто не виділяють як окремий вид. Це здогад почутої інформації, на основі інтонації та емоцій того, хто говорить.

Як вдосконалити навичку?

Якщо ви не маєте можливості постійно знаходитись в англомовному середовищі, тобто умовах безперервного аудіювання, візьміть собі за звичку слухати англійську хоча б 15-20 хвилин на день. Ми зібрали вправи та ресурси, які доступні абсолютно кожному:

  • Музика. Англомовні пісні популярні в усьому світі й серед великої кількості жанрів ви точно знайдете улюблений. Слухайте музику вдома, в авто по дорозі на роботу, під час відпочинку. Почніть з повільних музичних композицій, в яких чітко чути слова. Якщо якийсь куплет вам поки важко зрозуміти, знайдіть слова в Інтернеті й порівняйте з почутим. З кожним новим прослуховуванням ви будете розуміти більше.
  • Радіо. Оберіть цікаву для вас англомовну радіостанцію та слухайте передачі, які вам до вподоби. Це можуть бути новини, спортивний репортаж або інтерв’ю з зірками. Навіть прослуховування короткої реклами англійською мовою матиме корить.
  • Телебачення та кіно. Зручний спосіб аудіювання, оскільки зображення допомагає зрозуміти суть почутого. Переглядайте улюблені фільми в оригіналі, дивіться токшоу та випуски новин. За потреби вмикайте субтитри.
  • Подкасти. Сучасний формат аудіювання для тих, хто хоче швидко вдосконалити англійську. Рекомендуємо почати з подкастів від BBC, наприклад, The English We Speak, 6 Minutes English, Something to Think About.
  • Диктанти. Спробуйте онлайн диктанти (наприклад, на сайті Rong-chang.com або Englishclub.com). Пишіть хоча б один диктант щодня, щоб покращити аудіювання й розширити словниковий запас.
  • Спілкування з носіями. Знайдіть англомовних друзів, спілкуйтесь в мобільних додатках (наприклад, Tandem або HiNative), відвідуйте мовні клуби. Слухайте живі розмови носіїв мови та відразу практикуйте свою англійську.

Вчіться слухати!

Український освітній цент Grade надає чудову можливість розвивати вміння аудіювання зручним способом. Наша онлайн школа англійської мови для дітей приділяє особливу увагу вдосконаленню всіх навичок, в тому числі й аудіювання. Обирайте потрібну навчальну програму та приступайте до комплексного вивчення англійської мови вже сьогодні!

Рейтинг
( 1 оценка, среднее 5 из 5 )
PRO-KYIV.in.ua