Аварія на «Північному потоці» може спровокувати екологічну катастрофу — Bloomberg

Це найпомітніший з трьох великих витоків газу з трубопроводів, що з’єднують Росію з Європою.

Воронка вируючої води в Балтійському морі через витік газу з «Північного потоку»

700-метрова воронка вируючої води в Балтійському морі, що утворилася в результаті розриву російського газопроводу «Північний потік», вказує на кліматичну катастрофу.

Про це йдеться в матеріалі Bloomberg.

«Це найпомітніший з трьох великих витоків газу з трубопроводів, що з’єднують Росію з Європою. За оцінками Німеччини, в результаті викидів в атмосферу потрапило близько 300 000 метричних тонн метану», — йдеться в повідомленні.

Відео дня

Журналісти додають, що метан — це однин з найпотужніших парникових газів. 

«Ця кількість газу буде мати приблизно такий же вплив на клімат протягом 20-річного періоду, як і щорічні викиди приблизно 5,48 мільйона автомобілів в США», — наголошується в матеріалі.

Прорив на «північних потоках»: що відомо

26 вересня компанія-оператор Nord Stream повідомила, що пропускна здатність в обох нитках газопроводу «Північний потік» впала до нуля через різке зниження тиску. Причиною цього стала діра в трубі. 

У Кремлі кажуть, що поки не встановили причину витоку газу з труб, проте «не виключають можливості саботажу».

За даними The New York Times, жоден з газопроводів не працював під час різкого падіння тиску.

«Повинні бути великі діри, інакше тиск не впав би так швидко. Іншого пояснення цьому немає», — прокоментувала інцидент представник німецького мережевого агентства Фіете Вульф.

Міністр нафти і енергетики Норвегії Тер’є Осланд у свою чергу заявив, що первісна інформація про витік з газопроводу «Північний потік» вказує на акти саботажу.

Головний аналітик інвестиційно-фінансової компанії » Солід «Дмитро Донецький вважає, що з труб «Північного потоку» витекло до 500 мільйонів кубометрів технічного газу. Це останній газ, який «Газпром» міг прокачати в Європу по цих газопроводах. За його словами, ремонт труб може зайняти до декількох років.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua