Без мови немає нації – у Києві протестують через законопроєкт Бужанського: фото, відео

У Києві протестують через скандальний законопроєкт Бужанського
/ Фото Андрія Костюка (24 канал)

Народний депутат від «Слуги народу» Максим Бужанський хоче відтермінувати перехід українських шкіл з російської мови навчання на українську. Законопроєкт викликав обурення серед українців, тож 16 липня небайдужі вийшли на акцію протесту «Без мови немає нації».

Під Верховною Раду на акцію зібралися понад тисяча людей, повідомляє 24 канал. Більшість активістів використовують захисну маску, але соціальної дистанції тримаються не усі.

Зверніть увагу Комусь хочеться погратися, – омбудсмен оцінив законопроєкт Бужанського про російську у школах

Люди тримають плакати з надписами «Той хто мову забуває, той нікчемну душу має», «Слово – зброя», «Мова єднає», «Проблема може бути тільки у корови: корова має язика та не має мови», «Руки геть від мови» та багато інших.

На місці акції також розклали сцену.

Акція протесту через законопроєкт Бужанського / Фото Андрія Костюка (24 канал)

Люди обурені тим, що живуть в Україні, але не мають можливості повноцінно спілкуватися українською мовою.

«Хоч я сам з Криму, з російськомовного середовища, останнім часом я розмовляю українскою, цікавлюся історією країни. Це мене лікує як українця. Я тут, бо для мене мова – це важливо» – наголосив кримчанин Максим.

«Закон не про інші мови, а про українську. Там немає нічого підступного. Це просто торжество справедливості, коли в Україні буде українська мова. І хай казахи, росіяни та білоруси вдома, в побуті, зі мною на вулиці спілкуються своєю рідною мовою. Я буду за можливості відповідати», – додала киянка Валентина.

Мітинг проти мовного законопроєкту Бужанського: дивіться відео 24 каналу

Що відбувається на акції протесту під Верховною Радою: дивіться відео 24 каналу

Що передбачає законопроєкт Бужанського

  • Законопроєкт, який подав нардеп «Слуги народу» Максим Бужанський, відтерміновує перехід українських шкіл, де є російська мова викладання, на українську.
  • Він має відбутися з 1 вересня 2020 року, а Бужанський пропонує з 1 вересня 2023 року.
  • У такий спосіб російську прирівнюють до мов країн ЄС.
  • За схваленим раніше законом про державну мову передбачалося, що з російської на українську в школах перейдуть з 2020 року, а з мов ЄС – з 2023. Однак тепер «слуга народу» пропонує цю різницю забрати.
  • Найважливіша інстанція перед розглядом у парламенті – комітет Верховної Ради з питань гуманітарної й інформаційної політики – підтримав законопроєкт Бужанського та рекомендує схвалити його у першому читанні.
  • Наразі законопроєкту у порядку денному немає.

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua