Правильний пандус в київській бібліотеці
Рекомендації допоможуть забезпечити відповідні умови для навчання в інклюзивних класах і групах.
Міністерство розвитку громад та територій України розробило і затвердило Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності будівель, приміщень та іншої інфраструктури освітніх закладів для маломобільних груп населення.
Як зазначають у Міністерстві, створення безбар’єрного простору в освітніх закладах є сьогодні одним з основних пріоритетів. Тож ці рекомендації розроблені, щоб надати методичну допомогу власникам (балансоутримувачам) навчальних закладів зі створення безперешкодного середовища для всіх учасників освітнього процесу та відвідувачів.
Цей посібник допоможе визначити ключові проблеми під час створення безбар’єрного простору і сформувати рішення для їх розв’язання чи усунення. Зокрема, забезпечити відповідні умови для навчання в інклюзивних класах і групах.
У посібнику визначені першочергові заходи з облаштування доступності, серед яких: облаштування пішохідних доріжок до закладів освіти, місць для паркування, прилеглої території, пандусів, входів до будівлі, коридорів, приміщень і ліфтів, санітарно-гігієнічних приміщень.
Також зазначені особливості облаштування безбар’єрного середовища для закладів різних рівнів освіти, наприклад, у лекційних аудиторіях і лабораторіях, класах і бібліотеках у школах, ігрових кімнатах у дитсадках тощо. Окрім цього, особливу увагу приділено приміщенням для вихователів, вчителів, викладачів, наукових співробітників та іншого персоналу, що належить до маломобільних груп населення.
Детальніше ознайомитись із посібником можна за посиланням: http://e.surl.li/bvfdir.
Методичні рекомендації розроблені на виконання Плану заходів на 2023–2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
Читайте також:
Рада ухвалила закон щодо працевлаштування людей з інвалідністю: що потрібно знати
Наталка МАРКІВ