З 1892 по 1918 рік одна компанія вирубала близько 8000 гігантських секвой.
Гігантські секвої були широко поширені в Північній півкулі / Колаж УНІАН, фото — wikimedia.org/Mike Murphy, Unsplash
Гай Конверс Бейсін Гров, що розташований у США в Сьєрра-Неваді, є відомим місцем проживання гігантських секвой. На площі майже 19 квадратних кілометрів колись розташовувалася найгустіша на Землі популяція цих дерев.
Американський еволюційний біолог із Ратгерського університету Скотт Треверс у своїй колонці для Forbes розповів, як одна компанія зрубала понад 8000 гігантських секвой. Цю подію стали називати однією з найбільш руйнівних лісозаготівель в історії світу.
Біолог поділився, що з 1892 року лісозаготівельна компанія Kings River Lumber Company, пізніше реорганізована в Sanger Lumber Company, розпочала десятирічну кампанію суцільних рубок дерев. Зокрема, вона позбувалася і гігантських секвой.
Відео дня
Треверс зазначив, що видалення цих ключових організмів зруйнувало структуру гаю, склад ґрунту і гідрологію, фактично зруйнувавши всю екосистему старовікових лісів. У наші дні гай Конверс Бейсін Гров залишається клаптиковою ковдрою з молодих хвойних насаджень і відкритих лугів.
Ба більше, Sanger Lumber Company з 1892 по 1918 рік проводила масштабні суцільні рубки, обираючи для заготівлі деревини найбільші та найстаріші секвої. За цей час було вирубано близько 8 000 гігантських секвой. Вік деяких дерев перевищував 2 000 років.
У результаті вирубки залишилося всього 60-100 гігантських секвой. За словами біолога, це спричинило каскад екологічних наслідків.
Втрата пологого покриву змінила мікроклімат, збільшивши проникнення сонячного світла або перепади температури на рівні землі. Ерозія ґрунту посилилася, оскільки коренева мережа зруйнувалася, а русла струмків засмітилися тирсою і сміттям, порушивши середовище проживання водних організмів.
Читайте також:
Науковець розповів про природне «диво», яке сталося після теракту на Каховській ГЕС
Краєзнавець розповів, на що перетворились ліси в окупованому Криму
У В’єтнамі помітили унікальне дитинча другої за рідкістю мавпи у світі (відео)
Іншою проблемою стало те, що знищення вогнестійкої структури секвої зробило басейн вразливим для подальших сильних пожеж, додав біолог.
Суспільний резонанс, викликаний знищенням гігантських секвой, сприяв активізації раннього природоохоронного руху, створенню національних парків і реформуванню лісової політики. У наші дні люди стали набагато дбайливіше ставитися до цих дерев.
Драконові дерева можуть повністю зникнути — що відомо
Раніше з’ясувалося, що драконові дерева, які трапляються лише на єменському острові Сокотра, перебувають під загрозою зникнення через зміну клімату. Ці дерева є не просто ботанічною дивиною, а стовпом екосистеми острова.
Драконові дерева колись росли на Сокотрі у великій кількості. Але дедалі сильніші циклони, випасання кіз і постійні заворушення в Ємені підштовхнули цей вид і унікальну екосистему, яку він підтримує, до краху. Науковці попереджають, що без втручання ці дерева можуть зникнути протягом кількох століть, а разом з ними і багато інших видів.