Британія передасть Україні ескадрон танків Challenger 2 і САУ

Навчання українських військових роботі з цими танками і САУ має розпочатися найближчими днями.

Британія передасть Україні 14 танків Challenger 2 / фото army.mod.uk

У найближчі кілька тижнів Велика Британія передасть Україні танки Challenger 2, а також 30 самохідних артилерійських установок AS90. 

Як повідомляється на сайті британського уряду, на цьому тижні у всьому світі відбудеться сплеск дипломатичної активності Великої Британії після того, як прем’єр-міністр країни Ріші Сунак доручив старшим міністрам активізувати міжнародні дії з нагоди закінчення року з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 

Зазначається, що в Україну відправлять ескадрон з 14 танків Challenger 2 і 30 самохідних артилерійських установок AS90. Навчання українських військових роботі з цими танками і САУ має розпочатися найближчими днями.

Відео дня

Водночас на сайті уряду Британії підкреслили, що Сунак доручив Міністру оборони Бену Уоллесу скоординувати підтримку європейських союзників України. Для цього Уоллес вирушить до Естонії та Німеччини на зустрічі з партнерами.

У свою чергу міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі вирушить в США, де він обговорить, як Велика Британія і США можуть використовувати свою позицію провідних прихильників України для активізації міжнародних дій.

Танки для України: останні новини

11 січня 2023 року під час візиту до Львова президент Польщі Анджей Дуда оголосив про передачу Україні роти танків Leopard. У перший пакет допомоги увійдуть 10 танків.

Крім того, Німеччина доставила в Україну чотири саперні танки для очищення місцевості від мін та 4 Мобільні та захищені системи розмінування.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua