Будівництво Подільського мосту: встановили мільйонні збитки на закупівлі піску

Будівництво Подільського мосту в Києві. Фото: УНІАН

Під час закупівлі піску для будівництва столичного Подільського мосту встановили збитки на 6,5 млн грн.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

У квітні 2023 року попереднього керівника КП "Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва" відсторонили від посади через підозру в мільйонних збитках під час будівництва Подільського мосту.

Виконувачем обов’язків директора призначили його заступника, який нині також отримав підозру за службову недбалість з тяжкими наслідками.

У червні комунальне підприємство уклало з генпідрядником додаткову угоду. Він мав облаштувати земляне полотноЗемляне полотно — споруда із ґрунтів, гравію або каміння, яка служить основою залізничної колії або автомобільної дороги на ділянці дамби Русанівських садів до бульвару Перова. Для виконання цих робіт генпідрядник залучив субпідрядну організацію.

Правоохоронці встановили, що посадовець не проаналізував ціни на річковий пісок та підписав акти приймання виконаних будівельних робіт із завищеною вартістю будматеріалу. Йому загрожує до 5 років позбавлення волі.

Прокуратура наклала арешт на рахунки всіх залучених підприємств, аби відшкодувати збитки територіальній громаді.

Що відомо про будівництво Подільсько-Воскресенського мосту в Києві

Подільський мостовий перехід – двоярусна споруда, що складається з трьох мостів та естакад, які їх з'єднують. На верхньому ярусі мають розмістити 6 смуг автомобільного руху, а на нижньому – готова естакада для метро на Троєщину з трьома станціями.

Об'єкт будуть 30 років. У 1993 році Кабмін схвалив документацію щодо будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Запланована довжина мосту була 7,04 км. Побудувати його збиралися до 2002 року.

Підготовчі роботи розпочали в 1996 році. Через рік будівництво призупинили у зв’язку з браком фінансування. У 2011 році вдалося здати в експлуатацію першу чергу моста, а також відкрити рух по Гаванському мосту і естакаду на вулиці Набережно-Хрещатицька.

У 2016 році КМДА перезатвердила проєкт будівництва.

У січні 2019 року київський міський голова Віталій Кличко заявив, що за умов належного фінансування потрібно приблизно 1,5-2 роки, щоб запустити автосполучення через Подільсько-Воскресенський міст.

У жовтні 2022 року Київрада виділила на добудову Подільсько-Воскресенького мосту додаткові 183 мільйони гривень з місцевого бюджету.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua