Булгаков став бронзовий: у Києві невідомі перефарбували меморіальну дошку письменнику, яка була залита червоною фарбою

У Києві невідомі перефарбували меморіальну дошку Булгакову, яку раніше залили червоною фарбою. Facebook/Музей імені Михайла Булгакова

28 червня на світанку невідомі зафарбували бронзовою фарбою меморіальну дошку російському письменнику Михайлу Булгакову на будівлі музею, що на Андріївському узвозі. Рік тому її облили червоною фарбою.

Про це поінформували представники музею.

"Це сталося між 3.00 і 6.00 годинами, у проміжок, коли на Андріївському узвозі тривало планове відключення електрики", — йдеться у повідомленні.

У музеї розповідають, що вперше меморіальну дошку Булгакову облили червоною фарбою ще у 1991 році. Пізніше її пофарбували у чорний колір.

У травні 2023 р. меморіальну табличку оновили. Саму дошку при цьому очистили та тонували. Всі роботи виконувалися коштом особистих внесків донаторів та співробітників музею. Та вже за кілька днів невідомі залили її червоною фарбою.

"Колектив музею прийняв рішення зберегти сліди цих дій з метою донести до українського суспільства просту думку: історію треба вивчати, а не відкидати. Коментар щодо цього випадку зайняв окреме місце в експозиції музею", — розповіли представники музею.

У такому вигляді дошка проіснувала рівно 1 рік і 1 місяць.

Раніше ми повідомляли, що петиція містян з закликом усунути російського письменника Михайла Булгакова з публічного простору Києва набрала понад 6 тисяч голосів. Тепер ініціативу мають розглянути столичні посадовці.

Що відомо про деколонізацію об'єктів, пов'язаних з Михайлом Булгаковим

Нещодавно Український інститут національної пам'яті (УІНП) визнав письменника Михайла Булгакова символом російської імперської політики.

8 квітня Літературно-меморіальний музей Булгакова в Києві опублікував свою позицію стосовно експертизи УІНП. Музейники, зокрема, вважають, що висновки комісії не достатньо аргументовані і є емоційними.

Також працівники музею вважають, що Булгакову приписують погляди його персонажів, не дослідивши документи, де містяться погляди самого автора на тогочасну суспільно-політичну ситуацію в Україні.

Деякі громадські активісти переконані, що Булгаков ненавидів Україну і всіляко принижував у своїх творах. У травні 2023 року меморіальну табличку на Андріївському узвозі з іменем Булгакова невідомі облили фарбою.

Також Національна спілка письменників України закликала закрити музей Булгакова в Києві. Тодійшній міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що не вважає такий крок доцільним.

Директорка музею Людмила Губіанурі заявила, що музей Булгакова нині займається історією Києва, а його контекст набагато більший, ніж постать і творчість письменника.

Топ дня

«Free Azov»: акція-нагадування про військовополонених відбулася у Києві 30 червня, 17:15

У Києві двоє однокласників вистрибнули з багатоповерхівки й загинули: що кажуть у поліції Ексклюзивно 30 червня, 14:07

Проєкт будівництва Національного військового меморіального кладовища пройшов держекспертизу 30 червня, 13:45

У Києві благодійний забіг Честі імені Рекрута зібрав понад мільйон гривень. Куди підуть гроші 30 червня, 11:50

У Києві на Троєщині чоловік підірвав гранату: пошкоджені 11 авто 29 червня, 11:11

Вибір редакції

Міст-хвиля і рекреаційна зона на острові: Кличко пояснив, чому не зупинили будівництво під час воєнного стану

Зібрав понад 1 млн грн: Буча зустріла волонтера з Полтавщини, який ініціював велопробіг на підтримку ЗСУ

Світ дитинства під час війни: в музеї Тараса Шевченка в Києві відкрилась виставка «Вийти з тіні» Ексклюзивно

У Макарівській громаді на Київщині подвір’я школи, пошкоджене військовою технікою росіян, перетворюють на квітучий сквер Ексклюзивно

У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua