«Це ж не готель» — Данілов про виселення УПЦ МП з Лаври

Києво-Печерська лавра, 28 березня. Фото: Суспільне

Києво-Печерська лавра — це власність української держави, всіх громадян, яка на сьогоднішній день має бути звільнена, згідно тим нормативно-правовим документам, які існують. Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” сказав секретар РНБО Олексій Данілов.

“Виселення (з Лаври — ред.) — це ж не готель. Якщо хтось вважає, що не має виконувати закони нашої країни, то він глибоко помиляється. Закони мають виконувати всі, і немає значення, чим ви займаєтесь — служите Богу або іншою справою. Закони не можуть бути вибірковими”, — сказав Данілов.

Він додав, що якщо хтось вважає, що він хоче там залишитися на певний період, то ніякі провокації, які на сьогодні хоче влаштувати РФ, ФСБ на території Лаври, українська влада не допустить.

“Ми не будемо їх виносити за ноги, застосовувати силу. Вони самі звідти потихесеньку підуть. Нічого страшного немає. Розумію, що звикли до певних умов. Для нас це питання нацбезпеки. Робота російської церкви на території нашої країни не може бути з точки зору саме нашої безпеки”, — пояснив секретар РНБО.

За його словами, УПЦ МП взагалі “не може працювати, як і будь-яка інституція, пов’язана з Московією”.

“Вона не має права працювати на території нашої країни. Їм треба привести у відповідність всі свої нормативні документи, які є у цієї установи. Вони нічим не відрізняються від інших інституцій, які працюють на території нашої держави. В нас заборонена співпраця з країною-агресором. Крапка”, — сказав Данілов.

Коментуючи позов представників УПЦ МП у Господарському суді Києва, Данілов сказав, що це свідчить, що Україна — цивілізована країна, люди мають право подати до суду.

“Суд розбереться. Але це не значить, що вони звідти не будуть виселятися. Ми почекаємо спокійно. Хто хоче служити, є певні процеси, вони вже відбуваються. У нас до цих людей немає застережень”, — додав Данілов.Дивітся також: Виселення УПЦ МП з Києво-Печерської лаври. СУСПІЛЬНЕ | ПОЯСНЮЄМО

Що відомо про події навколо Києво-Печерської Лаври

15 листопада 2022 року СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі.

2 грудня 2022 року президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією.

Увечері 2 грудня Києво-Печерську Лавру зареєстрували як монастир Православної церкви України (ПЦУ).

31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).

Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника "Києво-Печерська лавра", повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.

З 29 березня з УПЦ (МП) розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП, що займає частину Лаври, заявив про відмову звільняти приміщення.

Народні депутати звернулися до СБУ з проханням прослідкувати, аби з Лаври не зникли мощі та ікони.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua