«Це рана, яка не гоїться третій рік»: у Києві відбулася акція-нагадування про військовополонених

Близько 50 людей зібралися на акцію-нагадування про військовополонених Маріупольського гарнізону. Київ, 19 грудня 2024 року. Суспільне Новини/Станіслав Свирид

У четвер, 19 грудня, у Києві біля Верховної ради на безстрокову акцію зібралися родичі військовополонених Маріупольського гарнізону. Учасники пікету, зокрема, розгорнули фотовиставку "Третє Різдво в полоні", щоб нагадати про бійців, які третій рік зустрічають різдвяні свята в неволі.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного Станіслав Свирид.

Учасники акції розгорнули фотовиставку «Третє Різдво у полоні». Київ, 19 грудня 2024 року. Суспільне Новини/Станіслав Свирид

Біля парламенту зібралися близько 50 людей. Серед присутніх — пані Ірина, яка на безстрокову акцію ходить щодня з 9:00 до 16:00. Жінка чекає з полону свого чоловіка — військового 56 окремої мотопіхотної бригади, який борони Маріуполь. Він перебуває в російському полоні вже 32 місяці.

"Сьогодні у нас акція-нагадування. Попереду свята. У когось свята, а у нас — навпаки. У наших рідних вже третій рік немає свят. Ми не знаємо, в якому вони стані", — каже жінка.

Учасники акції тримали в руках плакати з написами в підтримку військовополонених. Київ, 19 грудня 2024 року. Суспільне Новини/Станіслав Свирид

Тетяна Россіна з Луцька приїхала до Києва, щоб нагадати про свого сина Олександра з 36 окремої бригади морської піхоти. Про нього 32 місяці нічого не відомо. Він вважається зниклим безвісти.

"Але я чекаю і вірю, що син живий, вірю, що дочекаюся його. Стараюся частіше бути на акціях не тільки у Києві, але і в Рівному, Львові, по всіх інстанціях ходжу, добиваюся, шукаю, де син. Я надіюся, що я знайду свого сина. Бо не місяці, а роки вже йдуть. Я вірю, що він приїде живий. Я дочекаюся", — говорить пані Тетяна.

Мама військовополоненого Тетяна Россіна тримає в руках плакат з зображенням свого сина. Київ, 19 грудня 2024 року. Суспільне Новини/Станіслав Свирид

Чекає з полону свого нареченого учасниця акції Владислави. Дівчина каже, що він вийшов з Азовсталі. Щодня вона приходить до Верховної ради. За її словами, фотовиставку розгорнули, щоб і представники влади, і звичайні люди бачили обличчя тих бійців Маріупольського гарнізону, які третю зиму зустрічають в російському полоні.

"Ми сподіваємося, що суспільство нас почує і прийде підтримає, і що влада нас почує. Будь ласка, поверніть нам Маріупольський гарнізон! Поверніть військову частину 3057", — наголошує Владислава.

Учасниця акції Владислава чекає з полону свого нареченого. Суспільне Новини/Станіслав Свирид

Ще одна учасниця пікету Яна чекає свого нареченого — військовослужбовця 36 окремої бригади морської піхоти. Дівчина розповідає, що вони мали побратися в червні 2022 року, але під час оборони Маріуполя її наречений зник безвісти. Два його побратими повідомили Яні, що бачили його у полоні в Оленівці

"Він рахується безвісти зниклим третій рік. Є факти, які свідчать про полон, але їх недостатньо, що дійсно довести і підтвердити, що він в полоні. Я його безмежно чекаю. У нас мало бути весілля 2022 року. Все перенеслося і відклалося. У мене дуже багато друзів в полоні, я чекаю кожного додому, чекаю свого нареченого з полону. Це рана, яка не гоїться третій рік", — каже Яна.

Учасниця пікету Яна чекає свого нареченого, який вважається зниклим безвісти. Суспільне Новини/Станіслав Свирид

Родичі військовополонених закликають владу прискорити процес переговорів з російською стороною щодо обміну із залученням досвідчених фахівців. Також вимагають надати звіт про вже здійснені кроки щодо повернення полонених.

Учасники пікету розповіли, що такі акції проводяться щодня не лише біля Верховної ради в Києві, а й в інших містах України.

Що відомо про звільнення полонених та зниклих безвісти

21 жовтня 2024 року президент України Володимир Зеленський повідомив, що наразі Київ зміг повернути з російського полону загалом 3767 людей.

Україна 18 жовтня провела 58-й обмін військовополоненими з російською стороною, у результаті якого додому повернулись 95 українських військових. У той раз додому повернувся правозахисник, журналіст, активіст і співзасновник Центру прав людини ZMINA Максима Буткевича.

Попередній обмін військовополоненими між Україною та РФ відбувся 14 вересня. Тоді Україна повернула 103 полонених, з них 23 "азовців".

В Україні в Реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин станом на кінець вересня 2024 року є дані про 55 тисяч людей. 8 листопада в Україну повернули тіла 563 полеглих оборонців. 18 жовтня також вдалося повернути тіла 501 загиблого українського військового.

Читати ще

Читати ще

Відомо про понад 140 місць, де росіяни утримують полонених – МІПЛ

Топ дня

«Пов’язки — це друга шкіра». У Києві хворі на бульозний епідермоліз протестують проти рішення АМКУ 19 грудня, 14:07

Збитки в 63 млн грн: посадовця КМДА поліція підозрює в службовій недбалості 19 грудня, 12:52

Атака «шахедів»на Київщину: уламки впали на колії та приватний будинок 19 грудня, 09:20

На Київщині відновили понад 20 тисяч об’єктів, пошкоджених через вторгнення РФ 18 грудня, 21:12

Відремонтували 35 квартир: у Києві відновили будинок, в який влучили уламки російської ракети 18 грудня, 15:07

Вибір редакції

Кличко відповів, коли розблокують рух мостами під час тривог в Києві Ексклюзивно

На Київщині занепадає маєток, де жила українська письменниця Марко Вовчок. Будівля має статус пам’ятки

Бігли військові, спортсмени та робот-пес: у Києві провели благодійний забіг Run4Victory на підтримку Нацгвардії України

У Києві відкрилася виставка «Протест/архітектура. Барикади і намети: світ і Україна»

«Мій матч за героїв»: у Києві ветерани на протезах зіграли з зірками у футбол

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua