«Це зовсім інші люди»: Залужний пояснив, чому він проти зниження мобілізаційного віку

Він розповів, що військовим старшого віку працювати певною мірою важче через те, що вони мають пострадянський менталітет.

Залужний виступив проти зниження мобілізаційного віку / фото facebook.com/CinCAFU

Екс-головнокомандувач ЗСУ, а тепер посол у Великобританії Валерій Залужний переконаний, що в Україні не потрібно знижувати мобілізаційний вік.

За його словами, вікова категорія 18-25 років — це майбутнє України, а знижувати мобілізаційний вік можна лише у крайньому разі, повідомляють «Букви».

«Категорію 18-25 років потрібно максимально берегти. Я чому завжди протестував, щоб мобілізація не заходила на людей нижче 25 років, коли був на посаді Головнокомандувача, тому що нам потрібна Україна і через 20 років, і через 30 років. А вона ось — їй зараз 18 років. Це зовсім інші люди, які врятують цю країну», — заявив Залужний на зустрічі з українськими студентами у Лондоні.

Відео дня

Він розповів, що військовим старшого віку працювати певною мірою важче через те, що вони мають пострадянський менталітет.

«Якщо ми візьмемо 50-річного «дядьку», ми маємо йому пояснити, чому саме його рота, його батальйон має штурмувати висоту чи обороняти опорний пункт. У них ментальність зовсім інша, пострадянська, що це «може зробити хтось інший» за них», — пояснив ексголовком.

На думку посла, примусово залучати молодь до війська можна лише у крайньому разі. Він додав:

«Якщо країна дійде до такого бар’єра, коли буде загроза існуванню держави як такої, її можуть врятувати тільки молоді люди у віці 18-25 років, бо це абсолютно інші люди».

Розмови про зниження мобілізаційного віку в Україні

Секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко стверджує, що окремі американські чиновники вважають, що мобілізаційний вік в Україні має бути з 20 років. Він також вважає, що цого варто знизити.

«Нехай не з 18, а з 20 років ми маємо призивати, комплектувати, і всі разом воювати за нашу країну. У нас можна депутатам балотуватись і приймати складні управлінські рішення та закони з 21 року, а воювати — з 25. Я не знаю, хто це придумав», — пояснив Костенко.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua