Через ракетні атаки Росії перенесли засідання суду щодо Садиби Терещенків у Києві

Фото: Фотопроєкт «Київське віче»/Фотограф — Валерій Гурін

Верховний суд через масштабну атаку військ РФ 15 листопада переніс засідання, на якому планували оголосити рішення про долю пам’ятки архітектури Києва Садиби Терещенків. Датою нового розгляду призначене 29 листопада.

Про це повідомила правозахисниця, депутат Київради VII скликання Олена Терещенко — дружина нащадка відомої династії промисловців та меценатів Мішеля Терещенка.

За її словами, засідання, попередньо призначене на 15 листопада, відклали через повітряну тривогу.

Як повідомила Олена Терещенко, рішення про майбутнє "перлини Києва" Садиби Терещенків Касаційний господарський суд планує оголосити 29 листопада. Це підтверджується розкладом засідань на сайті судової установи.

Верховний суд винесе вердикт: чи повернути пам’ятку архітектури до комунальної власності столиці, чи дозволити ВАТ “ЦентрелеватормлинБуд” перетворити стародавню будівлю на офісний центр.

Що відомо

  • Будинок у стилі неоготика, за адресою бульвар Тараса Шевченка, 34/11, побудували в 1874 – 1875 роках за проєктом київського архітектора Андрія-Фердінанда Краусса.
  • Пам’ятка архітектури взята на облік рішенням Київради в 1986 році. У 1998 році взято на облік також флігель як щойно виявлений об’єкт культурної спадщини.
  • У 2007 році садибу, площа якої становить понад 1000 квадратних метрів, передали приватному товариству – ПАТ "Центрелеватормлинбуд" – за інвестиційним договором, з умовою провести реставрацію пам’ятки. Проте майже 15 років будівля перебувала у занедбаному стані, що може призвести до її фактичного знищення.
  • У червні 2021 року прокуратура звернулась до суду з вимогою повернути будівлю у комунальну власність.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua