Чи можливо зараз розформувати ТЦК: в Сухопутних військах пояснили нюанси

Тимочко згоден, що ТЦК справді потребують реформування, але це довгий процес.

Чи можна втілити у життя ідею розформування ТЦК / колаж УНІАН, фото facebook.com/GeneralStaff.ua, скріншот

Перш, ніж розформовувати чи реформувати Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП), потрібно визначити, яка структура зможе повноцінно виконувати їх функції.

Таку думку висловив військовий та голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в ефірі Radio NV.

«ТЦК та СП мають у своїй структурі військовослужбовців, державних службовців і працівників. По великому рахунку, якщо їх навіть, як хтось каже, розігнати, розформувати чи звільнити, військовослужбовців — дві третіх у центрах комплектування. Це, як правило, люди, які за станом здоров’я переміщені виконувати своє завдання у центрі комплектування. В будь-якому випадку їх просто відправити на фронт не вдасться. Їх потрібно буде або звільняти, або забезпечити посадами відповідно до їхнього стану здоров’я», — сказав він.

Відео дня

Щодо держслужбовців, за словами Тимочка, згідно закону їх потрібно попередити за два місяці до звільнення, запропонувати альтернативне місце роботи.

«А де його запропонуєш, якщо така структура взагалі розформовується? Що працівників — простіше, їх можна звільнити та виплатити компенсацію. В іншому випадку буде величезна кількість судових справ. І держава, окрім того, що не запропонувала нову структуру (замість ТЦК) втягнеться в суди та величезні видатки через компенсацію при звільненні», — пояснив Тимочко.

Крім того, він зауважив, що розформування ТЦК серйозно вплине на мобілізацію, до того ж вони формують соціальні пакети для демобілізованих, ветеранів, членів сімей загиблих, осіб з інвалідністю.

При цьому, Тимочко згоден, що ТЦК справді потребують реформування.

«Перш за все, потрібно запитати: яка галузь готова прийняти на себе таку відповідальність і забезпечити безперервність процесу я ка галузь буде мати такі повноваження, зокрема гарантовано збереження інформації архівів, фаховості, відповідності людей… Те, що центри комплектування потребують реформування, це так. Але це довгий процес», — зазначив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.

Інше — пов’язане з українською армією

Як повідомляв УНІАН, 1 грудня Міністерство оборони України спільно з Міністерством охорони здоров’я представили проект реформи військово-лікарських комісій (ВЛК). Вона матиме три етапи і має завершитися в листопаді 2025 року.

В Міноборони заявили, що сучасна система військово-лікарських комісій має двосторонні недоліки. Вона дозволяє окремим особам уникати військової служби без законних підстав, а з іншого боку не запобігає потраплянню на службу людей з серйозними захворюваннями. Це створює додаткові труднощі для Збройних сил.

Передбачається, що реформа дозволить розділити рішення військово-лікарської комісії на два окремі набори даних — медичний і адміністративний. Одні фахівці проводитимуть медичний огляд для ВЛК, а інші — аналізуватимуть анонімізовані результати цих медоглядів

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua