Чи можливе здешевлення вартості житла після закінчення війни: що кажуть у девелоперській компанії ENSO

 

Багато потенційних покупців нерухомості чекають на те, що зовсім скоро, ціни на неї можуть зменшитися. 

Ті, хто чекає падіння ціни на «квадратні метри», посилаються на заяви деяких експертів, які вважають, що до кінця війни житло в України поступово подешевшає. Однак аналітики ENSO не згодні з такими прогнозами. На їхню думку, більш імовірною перспективою буде збереження цін такими, якими вони були до 24 лютого.

З початком повномасштабного російського вторгнення відбулося цілком закономірне падіння платоспроможного попиту. Це сталося через від’їзд великої кількості людей, падіння рівня доходів та з багатьох інших причин. Також знизилася активність девелоперських компаній, отже – нові об’єкти нерухомості будуються значно повільніше.

На сучасному ринку нерухомості Києва та країни існують тенденції, яким мусять підкорюватися всі забудовники. Перша — потенційні покупці чекають на здешевлення вартості житла, і тому існує тиск попиту. Друга, цілком протилежна – собівартість робіт та матеріалів невпинно росте. Вони стають дорожчими, тому ціна нерухомості також збільшується, і це неможливо не враховувати.

Звісно, після довгих пошуків можна знайти невелику кількість пропозицій дешевого житла. Але необхідно дуже ретельно їх перевіряти, оскільки найчастіше це – звичайний маркетинговий хід для привернення уваги. Покупець, який зацікавився подібною пропозицією, найчастіше чує у відповідь, що це була спеціальна акція, яка вже закінчилася.

В нинішніх умовах реальний інтерес до купівлі житла у наших співвітчизників зовсім незначний. Максимальна кількість угод підписується на заході країни, в столиці ж їх характер поки що несистемний.

З початком активних воєнних дій на Україні запити покупців дещо змінилися. Вони почали приділяти ще більше уваги безпечності житла. Мова йде про наявність укриттів, які відтепер стають обов’язковим елементом. Якщо раніше при розгляданні лотів для покупки увага зверталася на наявність постів охорони, закритих територій, то сьогодні необхідною фішкою стає також облаштування бомбосховищ.

Треба відзначити, що не дивлячись на прийняття закону про обов’язкову наявність укриттів в новобудовах, на практиці з цим виникають деякі проблеми. Залишається не очевидним, хто буде нести витрати для зведення подібної нерухомості. Як вважають експерти ENSO, це стане обов’язком девелоперів, а для покупців ціна не зміниться.

Аналітики компанії висловлюють думку про те, що стан київського ринку нерухомості у наступному році буде таким, як у довоєнні часи. Передумов для здешевлення житла немає, тому девелопери повинні хоча б зберегти ціни, які були у 2022 р. до початку активної фази війни.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua