Вазони не лише поглинають вуглекислий газ і вивільняють кисень, а й можуть ефективно видаляти леткі органічні сполуки.
Є чимало причин поставити у приміщенні кімнатні рослини / фото depositphotos.com
Прийнято вважати, що кімнатні рослини покращують якість повітря у приміщенні, адже вони вивільняють кисень і вбирають вуглекислий газ. З приводу цього були проведені дослідження, які підтвердили цей висновок. Однак садівник і експерт з кімнатних рослин Джастін Хенкок радить сподіватися не лише на квіти охочим мати чисте повітря у кімнаті, пише Better Homes & Gardens.
Видання розповіло, що ідея про те, що рослини мають очисну здатність, походить від дослідження 1989 року, проведеного NASA, яке виявило, що певні рослини видаляли забруднювачі із повітря у приміщенні. Однак усе не так просто, і не можна однозначно стверджувати, що кімнатна зелень справді ефективно очищає повітря.
Щодо дослідження NASA, то воно виявило, що рослини покращують якість повітря замкнутих приміщеннях. Вони не лише поглинають вуглекислий газ і вивільняють кисень під час фотосинтезу, а й можуть ефективно видаляти леткі органічні сполуки (ЛОС) з повітря: формальдегід, бензол, трихлоретилен.
Відео дня
Проте видання наголошує, що результати дослідження стосуються лише герметичних приміщень. Технічно рослини справді видаляють бруд із повітря, але ви, мабуть, не помітите суттєвої різниці в якості повітря у домі, якщо у вас багато рослин і якщо у вас їх немає, каже Хенкок.
Читайте також:
Як правильно прощатися зі своїми домашніми улюбленцями: ветеринар назвала ключові фрази
Три найнебезпечніші стилі виховання дітей, на думку психолога
Названо 10 марок авто, які можна купувати з пробігом понад 160 тисяч кілометрів
«Ми не живемо в герметичних камерах — незалежно від того, наскільки енергоефективними є наші будинки та офіси, і в реальному середовищі природний рух повітря означає, що будь-які присутні ЛОС поширюються по будівлі та постійно вивільняються. Тож, хоч кімнатні рослини здатні забирати забруднюючі речовини з повітря, їх кількість, яку видаляє окрема рослина, незначна», — пояснив садівник.
Утім, він назвав інші вагомі причини поставити кімнатні рослини у приміщенні.
Зменшення стресу та хвилювання
Ви, мабуть, почуваєтеся спокійніше на свіжому повітрі. Можете відтворити це відчуття у кімнаті за допомогою квітів. Хенкок посилається на дослідження, яке показало, що кімнатні рослини можуть зменшити фізичний і психологічний стрес.
Покращення настрою
Кімнатні рослини в домі позитивно впливають на загальний настрій. Природні мікроорганізми у ґрунті виділяють хімічні речовини, які підвищують рівень ендорфінів і серотоніну, завдяки чому ми почуваємося щасливішими, стверджує Хенкок.
Збереження фізичного здоров’я
Дослідження також показали, що кімнатні рослини можуть мати позитивний вплив на наше фізичне здоров’я. Згідно з кількома скандинавськими дослідженнями, «кімнатні рослини в офісі можуть зменшити такі фізичні симптоми, як головний біль, кашель і біль у горлі», розповів Хенкок.
Вплив на когнітивні здібності
Дослідження свідчать, що кімнатні рослини можуть підвищити творчі здібності, навички вирішення проблем, пам’ять, концентрацію, загальну продуктивність.
Підвищення самооцінки
Оскільки догляд за кімнатними рослинами повністю залежить від нас, успішне їх вирощування може допомогти нам почуватися краще, вважає Хенкок.
Раніше УНІАН розповідав про 9 вазонів, які можуть рости в кімнаті без вікон. Хоч жодна рослина не може вижити без світла протягом тривалого періоду, проте багато різновидів можуть процвітати в умовах слабкого освітлення або в кімнатах зі штучним світлом.
До таких рослин належать філодендрон, драцена, замеокулькас тощо.