Чи справді Угорщина має «найсучасніший вертолітний флот у Європі»: експерти провели аналіз

За словами аналітиків, Угорщина чекала на поповнення свого флоту сучасними гелікоптерами 7 років.

Вертоліт Airbus H225M, який отримала Угорщина / фото Вікіпедія

Угорщина отримала два останні вертольоти Airbus H225M, тому тепер їхня кількість в країні збільшилася до 16. За словами керівника відділу продажів у Західній Європі компанії Airbus Helicopters Денніса Берніца, після цього Угорщина має найсучасніший фот гелікоптерів у Європі. Як пише Defense Express, така заява є цікавою, адже нагадує маркетингові слова. 

«Так, десять з угорських H225M ідуть в транспортній модифікації, що корисно, рахуючи можливість нести до 5,25 тонни корисного навантаження всередині та ззовні при максимальній злітній масі у 11 тонн. Це непогане покращення над старими Мі-8, які могли підняти лише до 4 тонн корисного навантаження при максимальній злітній масі у 14 тонн», — пояснили у матеріалі.

Водночас, за словами експертів, шість інших вертольотів належать до модифікації для «спеціальних операцій» та оснащені озброєнням у вигляді 20-мм автогармати та блоків під 70-мм ракети. Попри те, що зараз угорці не мають протитанкового озброєння для використання, в країні обіцяють, що вони з’являться в майбутньому. 

Відео дня

«Хоча звучить досить цікаво, якось не віриться що це і є «найсучасніший гелікоптерний флот у Європі». Тут і криється головний нюанс: угорські H225M хоча і є сучасними вертольотами, їхня чисельність складається всього з 16 одиниць, які доповнюють майбутні 20 H145M», — наголосили аналітики. 

Експерти пояснюють таку заяву тим, що якщо авіапарк країни маленький, то зробити його повністю сучасним не так складно. 

«Щодо того чи було варто очікування впродовж семи років, то, скоріше за все, так. Вертольоти радянського та російського виробництва без проходження модернізацій суттєво поступаються своїм європейським аналогам. Відповідно H225M та H145M стають все ж достойним посиленням для можливостей Угорщини», — запевняють у Defense Express. 

Інші цікаві матеріали про вертольоти

Раніше стало відомо, чи є у вертольотах автопілот. За словами експертів, він все ж є, але вертольоти керуються зовсім іншою фізикою та системами керування, і для них автопілот це радше помічник за лаштунками, а не «головний герой». 

«У центрі всього цього знаходяться різні види систем автопілота, такі як автоматичні системи управління польотом (ACS). Ці системи схожі на електронну систему курсової стійкості та круїз-контроль в автомобілі; вони є вашими невидимими друзями, які допомагають вам тримати все під контролем», — пояснили у Slash Gear.

Водночас офіцер Збройних сил України, фахівець із аеророзвідки Юрій Касьянов заявив, що українські вертольоти вже давно успішно збивають ворожі «Шахеди», однак є нюанс. Він вважає, що для того, аби знищувати більше російських безпілотників, потрібно більше вертольотів, підготовлених екіпажів.

За словами офіцера, має бути надійна, єдина система управління всією українською системою ППО. 

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua