Чи справді знежирена молочка корисніша для здоров’я: що кажуть дієтологи

Насправді останні дослідження свідчать, що рівень жирності молочних продуктів не впливає на ступінь їхньої користі для здоров’я.

Останні дослідження не підтверджують шкідливий вплив на здоров’я молокопродуктів повної жирності, порівняно зі знежиреними / фото ua.depositphotos.com

Десятиліттями експерти зі здорового харчування стверджували, що молочні продукти меншої жирності більш корисні для здоров’я. Як пише The New York Times, також рекомендації Американської кардіологічної асоціації чи Всесвітньої організації охорони здоров’я цілком однозначні: завжди вибирайте менш жирну або знежирену версію.

Ця рекомендація випливає з ідеї, що жирні молочні продукти містять багато насичених жирів, тому вибір версій з меншим вмістом жиру може знизити ризик серцевих захворювань, сказав доктор Даріуш Мозаффаріан, кардіолог і професор медицини в Університеті Тафтса.

Однак він зазначає, що ця вказівка сягає 1980 року, коли було опубліковано перше видання дієтичних рекомендацій для американців. І з тих пір більшість досліджень впливу молочного жиру на здоров’я не змогли виявити жодних переваг від споживання саме знежирених молокопродуктів.

Відео дня

Що показують дослідження

У дослідженнях, які проводили опитування людей щодо їх дієти, а потім відстежували стан їхнього здоров’я протягом багатьох років, дослідники виявили зв’язок між споживанням молочних продуктів і зниженням ризику певних захворювань, таких як високий кров’яний тиск, серцево-судинні захворювання та діабет 2 типу. І це не залежало від того, обирали люди йогурт, сир чи молоко зі зниженим вмістом жиру чи з повною жирністю. 

Наприклад, в одному дослідженні виявлено, що ті, хто вживав дві або більше порцій молочних продуктів на день, мали на 22% менше шансів на розвиток серцево-судинних захворювань і на 17% менше ймовірність смерті, ніж ті, хто взагалі не вживав молочних продуктів.

В іншому великому аналізі дослідники об’єднали результати 16 досліджень за участю понад 63 тисяч дорослих. Вони виявили, що в середньому протягом дев’яти років ті, хто мав вищий рівень молочних жирів у крові, мали на 29% менше шансів захворіти на діабет 2 типу, ніж ті, хто мав нижчий рівень.

Це відкриття свідчить про те, що споживання молочного жиру може бути корисним, і не слід уникати його, сказав доктор Мозаффаріан.

Чому молочні жири корисні

Є кілька можливих пояснень того, чому молочні жири можуть бути не такими шкідливими, як вважалося раніше, і навіть корисними для здоров’я.

«Молочний жир також природним чином упакований в унікальну структуру, яка називається мембраною глобули молочного жиру. Компоненти цієї структури можуть сприяти зв’язуванню холестерину в травному тракті, потенційно покращуючи рівень холестерину в крові», — сказала Марі-Каролін Міхальскі, керівник досліджень Французького національного науково-дослідного інституту сільського господарства, продовольства та навколишнього середовища.

Також певні типи молочних продуктів можуть бути кориснішими, ніж інші, зазначила вона.

Йогурт і сир, наприклад, найбільше асоціюються з користю для здоров’я. Це може бути тому, що обидва є ферментованими продуктами, які можуть забезпечувати корисні бактерії вашому кишечнику. Більш тверді сири, такі як чеддер і пармезан, також призводять до більш поступового всмоктування жирів у кров, ніж м’які сири та масло, що може допомогти вам довше відчувати ситість.

Пенні Кріс-Етертон, почесний професор наук про харчування в Університеті штату Пенсільванія, сказала, що незалежна група експертів з питань харчування зараз переглядає докази того, як споживання насичених жирів впливає на ризик серцево-судинних захворювань. І це може призвести до майбутніх змін у рекомендаціях щодо молочної їжі.

До того часу вона вважає, що найкраще вживати три порції молочних продуктів на день як частину збалансованої дієти, як це рекомендовано поточними дієтичними рекомендаціями. Проте, виходячи з останніх даних про вміст жиру в молочних продуктах, цілком нормально, якщо одна або дві з цих порцій складаються з цільного молока, йогурту або сиру.

Раніше УНІАН розповідав, чи можна заснути від молока і кому його краще не пити.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua