Чи законно роздавати повістки на блокпостах та в магазинах: відповідь воєнкома

Закон передбачає оповіщення шляхом вручення повістки, але конкретне місце її вручення не зазначається.

Воєнком пояснив, чи законно роздавати повістки в магазинах та на блокпостах / УНІАН

В Україні не існує заборон щодо місць вручення повісток. Саме тому їх можуть вручати в розважальних центрах, ресторанах і на вулиці під час дії комендантської години.

Про це в інтерв’ю ТСН розповів начальник Київського міського центру комплектування та соціальної підтримки (раніше – військомату), полковник  Юрій Максимів.

Він підтвердив, що інколи його колеги проводять так звані рейди, під час яких роздають повістки порушникам комендантської години.

Відео дня

«Я поясню для чого вони проводяться. Це спільні дії поліції з підрозділами охорони наших центрів комплектування з метою дотримання громадянами вимог комендантської години. Коли відбувся перший рейд, ми зрозуміли, що є багато громадян, які порушують не тільки вимоги комендантської години, а й вимоги законодавства про військову службу та військовий обов’язок. Наприклад, виявлялись громадяни, які не перебували на військовому обліку, не з’являлись у військомати після оповіщення. Можливість швидко дізнатися інформацію про конкретну людину є», — зазначив він.

При цьому полковник наголосив, що вручення повісток може відбуватися не тільки за місцем проживання військовозобов’язаних, але й в інших місцях, зокрема в магазинах, торгових центрах, на блокпостах. Такі дії військових комісарів цілком законні.

«Немає заборон щодо місця вручення повісток. Жодної. В законодавстві не вказано, що оповіщення можливе, наприклад, виключно за домашньою адресою чи на роботі, чи в місці відпочинку. Закон каже про оповіщення шляхом вручення повістки. Все», — зазначив Максимів.

За ухиляння від військової служби під час мобілізації передбачена кримінальна відповідальність, до 5 років позбавлення волі.

Воєнком також пояснив, чи можуть мобілізувати телефонним дзвінком. За його словами, допускається оповіщення телефоном, але сам призов – це юридична процедура.

«Це рішення начальника ТЦК, яке оформлюється відповідним наказом. Тобто медичний огляд, професійно-психологічний відбір і призов», — пояснив він.

СБУ підтвердила затримання президента «Мотор Січі» Богуслаєва (фото)

Крим для Росії має лише політичне та військове значення — генерал

Пошепки співали гімн: звільнені з полону прикордонниці розповіли про самопочуття (відео)

Експерт розповів, чи вплинуть перебої з електрикою на популярність дистанційної роботи

Російські окупанти спускають воду з Каховського водосховища

Паспорти з закінченим у період воєнного стану терміном дії будуть дійсними

Мобілізація в Україні

РФ без оголошення війни рано вранці 24 лютого вдерлася в Україну. В той же день в нашій країні було оголошено мобілізацію. Російська влада розраховувала за кілька днів розібратися з Україною, але отримала гідну відсіч ЗСУ.

За словами начальника Управління персоналу штабу Сухопутних військ ЗСУ Романа Горбача, вручення повістки громадянину України у будь-якому місці, не забороненому законом, не означає миттєвого призову в армію. Воно необхідне в першу чергу для того, щоб людина стала на військовий облік.

У Міноборони заявили, що мобілізація триватиме стільки, скільки необхідно, щоб доукомлектувати всі підрозділи, що ведуть оборону держави від окупантів.

Військовозобов’язані в Україні мають законну можливість відмовитися від отримання повістки, однак це можна зробити лише в декількох випадках.

Раніше Верховна Рада України ухвалила закон, згідно з яким наявність у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років стане підставою для звільнення від служби.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua