Чим відрізняється підвіска від кулона?

Розкішний дизайнерський кулон і грайлива підвіска з різноколірними кристалами — це одне й те ж? Здається, ні. Проте візуальні розбіжності цих витончених прикрас не такі помітні. Тому важливо розібратися з термінологією, а також конструкторськими особливостями.

Кулон: що це таке

Кулон — мініатюрна прикраса, котру надягають на ланцюжок, шкіряну або текстильну основу. Як правило, кулони виготовляються з дорогоцінних металів або екологічних сплавів. Доповнюють:

  • натуральним або синтетичним дорогоцінним камінням;
  • різноколірними кристалами;
  • культивованими перлинами;
  • мерехтливим кубічним оксидом цирконію;
  • склом Мурано;
  • емаллю на основі епоксидної смоли.

Якщо при виготовленні кулонів використовується срібло, то майстер може застосовувати спеціальні техніки, як-от чорніння. Так вдається покращити експлуатаційні характеристики прикраси й зробити її дизайн витонченим і цікавим.

Історія походження кулонів

Раніше таку прикрасу носили фараони, які таким чином демонстрували свій статус. З приходом Середньовіччя кулони стали виконувати роль медалей. Багато хто досі наділяє ці прикраси магічними властивостями. Вважається, що срібний кулон на рівні сонячного сплетіння захищає від злого ока.

Підвіска: основні відмінності

Назва говорить сама за себе. Прикрасу підвішують не лише на ланцюжку, але й на інших аксесуарах: браслетах, сережках, брошках. Зараз популярно використовувати підвіски для стилізації сумок, капелюшків, кепок.

Підвіска складається з 2-х компонентів: колечка для фіксації та рухомої нижньої декоративної частини. Кулон, як правило, суцільний. Серед інших вагомих відмінностей:

  1. Кулони переважно виготовляють з дорогоцінних металів. Підвіски — з різноманітних сплавів, шкіри, тканини, пластику, скла.
  2. Кулон виступає ключовим компонентом ювелірної композиції. Підвісок може бути кілька в одному образі. Наприклад, кілька тематичних прикрас на браслеті-основі або схожі за тематикою в різних місцях.
  3. Підвіску можна виготовити навіть в домашніх умовах. Над кулонами працюють цілі команди професіоналів.

Цікаво, що підвіски не менш активно носять чоловіки. Перші подібні прикраси з’явилися ще в давні часи, коли люди використовували зуби й кістки впольованих тварин для створення амулетів. З розвитком ливарництва прикраси стали виготовляти з міді й бронзи. Вважалося, що вони здатні захистити людину й продемонстрували її силу, соціальний статус.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua