На думку Криволапа, усі рішення, швидше за все, будуть пов’язані із впровадженням систем штучного інтелекту.
Криволап пояснив, якими можуть бути дрони-перехоплювачі «шахедів» / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скриншот
Дрони-перехоплювачі, які можуть підійматися до 4000 метрів, повинні мати потужні двигуни та акумулятори для досягнення таких висот. Скоріш за все, розробки дронів-перехоплювачів будуть пов’язані із впровадженням систем штучного інтелекту. Про це заявив авіаційний експерт Костянтин Криволап в ефірі Київ24.
«Ще не було таких проблем із «шахедами», як зараз. Було тоді все гарно, у нас збиття було 95-100%. Але вже розумні голови розуміли, що «шахеди» будуть літати вище, нижче, вони будуть краще захищені з точки зору РЕБу. Вони будуть мати більше швидкості, вони будуть оснащуватися засобами елементів штучного інтелекту», — заявив він.
За його словами, після аналізів ефективності, фахівці створили нові засоби протидії ворожим безпілотникам.
Відео дня
«Була окреслена мета і було кілька дуже цікавих одразу ідей, які потім вийшли в розробці. І я так нараховую десь шість-вісім різних розробок», — сказав Криволап.
Читайте також:
Дешевий і небезпечний: експерт розкрив характеристики російського дрона «Черніка»
У США змогли збити балістику з F-16: чому це не пішло в масове використання
Має два варіанти: експерт розкрив особливості російської бомби-ракети «Грім-1»
Водночас аналітик наголосив на проблемах із дронами-перехоплювачами, які можуть підійматися на висоту до 4000 метрів, тому що це вимагає потужних двигунів та акумуляторів для досягнення таких висот.
«Головна проблема в цьому питанні — дрон-перехоплювач, якщо він буде виходити на висоту із землі до 4000 м. Це така досить серйозна, досить велика конструкція, десь 2-2,5 м вона повинна бути. Там розмах крил близько півтора метра завдовжки, важити буде кілограмів за 50, мабуть. Йому треба двигун потужністю десь 6-7 кВт, це потужний двигун. І відповідно акумулятори, які зможуть його витягнути на цю висоту. І щоб він ще міг пролетіти якусь відстань», — пояснив Криволап.
Якщо ж такий дрон, як зазначив експерт, запускати не із землі, а з висоти, то таких потужностей і розмірів не потрібно.
«А якщо його запускати з іншої висоти, з висоти, на якій він знаходиться, то таких потужностей не треба, і не треба, щоб були такі великі швидкості. І тоді розміри можуть бути в три рази менші. Є ще антидрони, які літають на висоту 2000 м, досить ефективно, досить точно, і там все гаразд. От з чотирма тисячами починаються проблеми», — зауважив експерт.
Він висловив думку, що всі ці рішення «будуть скоріш за все пов’язані із впровадженням систем штучного інтелекту, починаючи з систем розпізнавання образів, тобто машинний зір, і до керування роєм».
«В цьому напрямку, я думаю, будуть розвиватися системи перехоплення. Тому що наприкінці система перехоплення «шахедів» повинна працювати в абсолютно автоматичному режимі, але поки що ми до цього не дійшли, і небагато країн, які до цього дійшли», — додав Криволап.
Україна шукає, як протидіяти «шахедам»
Як повідомляв УНІАН, напередодні віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що Україна може домогтися прориву у протидії «шахедам». У разі успіху масштаб терору цивільного населення може помітно знизитися.
«Зараз триває активна робота щодо перехоплювачів, і деякі з них зробили неймовірний прорив. Я не хочу вдаватися в деталі, але скажу так, що в разі масштабування цих продуктів ситуація може змінитися докорінно», — відповів Федоров.
Міністр зазначив, що деякі речі не можна озвучувати, щоб не залишати підказки ворогові. Проте він запевнив, що відбулися певні технологічні зрушення, які Україна кілька років не могла вирішити.