Чому в холодну пору року слід їсти більше риби?

З приходом холодного сезону змінюється не лише наш гардероб, але й харчування. Коли за вікном волого та пронизливо, одразу хочеться додати в раціон більше гарячих, ситних, наваристих страв. І вкрай важливо, щоб якомога більше з них були рибними. Проте чимало людей навіть не здогадується, чому слід їсти багато риби саме в холодну пору року.

5 корисних властивостей риби

На щастя, в наш час для охочих купити рибу Київ дає чимало можливостей. На ринку та в магазинах різних видів – на будь-який смак і бюджет. А якщо за вікном така погода, що зайвий раз не хочеться виходити з дому, то замовити свіжі корисні продукти можна онлайн з доставкою. Для прикладу, таку послугу киянам надає онлайн-супермаркет Novus. Та повернімося до риби. Тож чому її варто часто споживати саме восени та взимку? Причин для цього є як мінімум 5:

  1. Зміцнює імунну систему.

Рибопродукти містять багато жирних кислот групи Омега-3, вітамін D і мінерал селен. Усі вони мають імуностимулюючу дію, тобто допомагають імунітету ефективніше давати відсіч патогенним бактеріям і вірусам.

  1. Стимулює роботу головного мозку.

Коли на вулиці вогко, туманно, холодно і пронизливо, багатьом людям буває важко концентруватися на роботі. Розв’язувати проблему допомагають Омега-3 кислоти, які є важливою складової мембран у клітинах головного мозку. Саме тому взимку варто споживати якомога більше жирних сортів риби, в яких ці кислоти містяться у великій кількості.

  1. Захищає серцево-судинну систему.

Типовий зимовий раціон багатьох людей містить багато продуктів, які можуть провокувати підвищення «поганого» холестерину, що, своєю чергою, може стати причиною серйозних кардіологічних проблем. Мінімізувати ризик допоможуть рибні страви, які запобігають надмірному синтезу «поганого» холестерину.

  1. Покращує стан шкіри та волосся.

Уникнути тьмяності та ламкості волосся, сухості та лущення шкіри допоможе знову ж таки жирна риба, яка містить Омега-3 та головний «шкірний» вітамін – А.

  1. Покращує сон.

Однією з вимог для здорового якісного сну є достатня кількість вітаміну D в організмі, який синтезується в нашій шкірі під дією сонячних променів. Взимку, коли сонячних днів мало, чимало людей стикаються з дефіцитом речовини. Щоби поповнити її запаси, а заразом і нормалізувати сон, треба їсти рибу.

Яка риба найкорисніша?

Яку рибу краще споживати, аби отримати від продукту максимум користі – свіжу (живу), охолоджену, заморожену, копчену, в’ялену? Насправді якщо продукт якісний, свіжий і заготовлений правильно, то заморожена чи копчена тушка зберігає практично всі корисні речовини, які є в живій рибі. Тому якщо немає медичних протипоказів, то можна їсти рибні продукти, заготовлені будь-яким методом.

Головне – пам’ятати. Що риба – продукт, який псується доволі швидко, тому купувати її слід лише в магазинах, які можуть підтвердити свіжість та безпечність товару відповідними сертифікатами.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua