Чому середньовічні люди спали в шафі: дивний лайфхак, що повертається в наш час

В деяких країнах щось подібне знову стає нормою, або принаймні поширеним явищем.

Типова середньовічна шафа для сну / фото wikipedia.org

Життя в Середньовіччя мало багато особливостей, які часто є незрозумилими і навіть шокуючими для сучасних людей. І справа не лише у дивній манері вдягатися. Ви, наприклад, навряд чи знали, що в ті часи досить поширеним явищем було спати в шафі!

Як пише DailyGalaxy, Так звані ліжкові шафи, або скрині-ліжка — тобто «ліжка-шафи» — століттями були популярним рішенням для сну у холодних, тісних і переповнених оселях. І що цікаво: сьогодні, коли ціна за квадратний метр у містах злітає до небес, старе ноухау знову стає актуальним.

Чому люди спали в шафі?

Уявіть собі середньовічний будинок: одна кімната на всіх, протяги з усіх щілин, тепло — тільки від каміна і його катастрофічно не вистачає для повноцінного обігріву кімнати. В таких умовах компактна «шафа для сну» була не дивацтвом, а порятунком. Закрите дерев’яне ліжко з дверцятами або завісами утримувало тепло тіла й створювало затишну «капсулу» серед холоду та хаосу.

Відео дня

А ще — це був єдиний шанс на приватність у багатодітній родині або в домі, який використовувався як «комуналка». Деякі такі шафи навіть замикалися зсередини, що було дуже доречним у часи, коли крадіжки були звичним явищем.

«Ліжко-шафа» була не просто спальним місцем. Удень вона могла служити лавкою, а всередині — зберігали речі.

Шафи для сну залишалися досить поширеними в Європі аж до другої половини XIX століття, доки не почалася революція у побуті. У міру того, як пересічні люди ставали трохи заможнішими, ніж їхні середньовічні пращури, їхні домівки ставали усе більшими та теплішими. Тож потреба у шафах-ліжках просто відпала.

Нове життя старої ідеї

Сьогодні, коли мікроквартири й студії стали нормою в мегаполісах, концепція «персонального укриття для сну» знову набуває популярності. Капсульні готелі в Японії, відкидні ліжка, мобільні «нічні кокони» — все це має спільне коріння з давніми «ліжками-шафами». Деякі сучасні меблеві бренди навіть створюють дерев’яні ніші для сну в стилі cottagecore, з посиланням на традиційні скандинавські або бретонські інтер’єри.

І хто знає — можливо, в найближчому майбутньому замість ліжка з балдахіном модною стане стильна шафа, де можна сховатися від шуму, світла й метушні великого міста. Адже іноді найкращі ідеї — це ті, які вже колись рятували людство від холоду й безсоння.

Інші цікаві факти про історію

Як писав УНІАН, найстаріший у світі житловий будинок, у якому досі живуть люди, розташований на Фарерських островах. Йому близько тисячі років, і ним уже протягом 17 поколінь володіє та сама родина.

Також ми розповідали, чому вираз «перейти Рубікон» став крилатим і як насправді виглядає той древній Рубікон.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua