Чому сходинки в СРСР фарбували по краях: ви точно цього не знали

Розбираємося, навіщо в під’їздах фарбують сходи по краях — звідки взялася ця мода в радянських будинках.

Чому сходинки в під’їздах фарбували тільки по краях у СРСР / колаж УНІАН, фото УНІАН

Одна з візитних карток будівель радянського часу — сходи, пофарбовані по краях. Найчастіше в бордовий, темно-червоний колір, хоча після розпаду Союзу краї стали фарбувати в бузковий, шоколадний і навіть чорний. Але питання не в цьому, а в тому, чому сходинки в під’їздах фарбували тільки по краях в СРСР? Виявляється, цьому феномену є кілька пояснень.

Чому сходинки фарбують з боків у будівлях часів СРСР

Пофарбовані одного разу, радянські сходинки фарбують і досі. І чи не кожен, хто ходить ними, хоч раз та запитував себе — чому сходи пофарбовані не повністю? Виявляється, все неспроста — ми зібрали кілька причин, навіщо так робили.

  • Щоб було красиво

Перша думка, яка спадає на думку — для краси. Ця версія популярна, хоча й не доведена, але є припущення, що сходи справді забарвлювали з двох боків, щоб надати їм певної подоби килимовій доріжці. Ще б пак — адже з такою вже можна претендувати на звання «будинку зразкової культури і побуту».

Відео дня

  • Щоб не було видно, що малярі криворукі

Є також ще одне пояснення пофарбованих країв сходинок у СРСР: щоб приховати сліди фарби після фарбування стін і перил. Як відомо, зафарбувати плями від фарби куди простіше, ніж їх відтерти. Добре, а чому тоді не пофарбувати всі сходинки? Тому що економія — це раз, і пофарбована середина з часом зношується — це два. І так, повністю пофарбовані сходинки стають слизькими, тому це небезпечно.

  • Щоб було безпечно

Найправдивіша причина, чому сходинки в під’їздах фарбували тільки по краях у СРСР — щоб їх було помітно в умовах поганої видимості або людям зі слабким зором.

Читайте також:

У СРСР це вважалося непристойним, а зараз — часто-густо: ви теж так робите

Можна виручити до 20 000 гривень за кожну: цінні моделі іграшкових машинок СРСР

Зараз так уже не називають: 5 жіночих імен, які були дуже популярні в СРСР

Яскравий кант допомагав побачити напрямок і не спіткнутися, а в громадських будівлях таке забарвлення взагалі було необхідним за технікою безпеки.

  • Щоб було практично

Сходинки, пофарбовані з двох боків, легше прибирати — пил з фарби змивається простіше, ніж з бетону. Хто хоч раз мив під’їзд, зрозуміє, про що йдеться. І пофарбовані краї — це був елемент певної «санітарної культури», тобто, все має бути чистим і пофарбованим «за ГОСТом».

Раніше ми також розповідали, що означає слово чекушка, пузир, шкалик і мерзавчик — як називали горілку в СРСР.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua