Коти, як і собаки, мають кілька важливих потреб, які не обмежуються лише їжею чи водою.
Фахівець назвав 10 причин, чому ваш кіт став більше нявкати / фото ua.depositphotos.com
Для котів нявкання є одним зі способів спілкування з людьми. Рано чи пізно у власників виникає питання, що ж пухнастик намагається їм сказати.
Деякі породи котів – природжені базіки, тоді як інші можуть бути більш стриманими. Звісно, треба зважати і на характер кожного пухнастика. Та загалом є 10 поширених причин, чому ваш кіт нявкає більше, ніж зазвичай, пише в матеріалі для Pet Helpful експерт-дресирувальник Едрієнн Фаррічеллі.
1. У вашої кішки тічка
Відео дня
Якщо ваша кішка не стерилізована, вона може нявкати більше, тому що у неї тічка. У цей період вони часто підвищують голос, щоб привабити самців. Також під час тічки кішки можуть ходити за вами з кімнати в кімнату, тертися об вас, муркотіти і кататися по підлозі.
Проте голосно нявкати можуть і стерилізовані кішки, хоча це й не дуже поширене явище. Це може відбуватися, якщо під час операції зі стерилізації у кішки залишилася тканина яєчника.
2. Поблизу є кішка з тічкою
Якщо у вас кіт, він може нявкати, якщо поблизу є самка в тічці. У такому випадку нявкання кота досить характерне. Це «довгий вокал» зі змінною висотою, схожий на нявкання, каже експерт.
3. Коту потрібна увага
Коти швидко з’ясовують, що нявкаючи, вони привертають нашу увагу. Тому з часом нявкання може повторюватися саме з цієї причини. Якщо ви приділите йому увагу в цей момент, кіт зрозуміє, що наполегливе нявкання приносить свої плоди.
4. Він голодний або хоче пити
Якщо кіт нявкає і веде вас до миски, він, мабуть, хоче їсти чи пити.
5. У кота є незадоволені потреби
Коти, як і собаки, мають кілька важливих потреб, які не обмежуються лише їжею чи водою. Вони також потребують розумової стимуляції та спілкування. Якщо вони залишаються на самоті занадто довго або їм стає нудно, вони можуть почати часто нявкати.
Дослідження 2017 року підтвердило це. Коли котам пропонується вибір між спілкуванням з людиною та іншими стимулами, включаючи їжу та іграшки, більшість пухнастиків надавали перевагу соціальному спілкуванню з людиною. І лише після цього була їжа. Тож якщо кішка довго не бачила свого власника, вона може нявкати від розлуки.
6. Брудний лоток
Коти дуже вибагливі до чистоти. Коли вони хочуть в туалет, але лоток брудний, вони можуть нявкати, аби власник прибрав.
7. Вони просять, щоб їх випустили (або впустили)
Для котів, які постійно перебувають у приміщенні, але час від часу виходять на вулицю, нявкання може бути сигналом для господаря, аби їх випустили чи впустили. Якщо кіт нявкає, дивлячись на двері чи вікно, справа саме в цьому.
Тому, якщо ви впускаєте кота в певні кімнати вдень, а потім зачиняєте їх на ніч (наприклад, спальню), він може наполегливо нявкати, сподіваючись, що його впустять всередину.
Читайте також:
Чому коти приносять додому мертвих пташок або гризунів: фахівці розкрили справжню причину
Чи можуть коти впізнавати себе у дзеркалі: ветеринар здивувала відповіддю
Як собаки обирають «головну» людину в родині: 10 тонких нюансів
8. Коту боляче
Якщо ваш кіт нявкає більше, ніж зазвичай, важливо також виключити потенційну проблему зі здоровʼям. Якщо є якісь ознаки, які вказують на медичні негаразди, варто звернутися до спеціаліста.
Наприклад, якщо кіт багато нявкає, коли користується лотком, це може бути ознакою дискомфорту або болю, як це буває при інфекціях сечовивідних шляхів.
9. Кіт старіє
Якщо ваш кіт вже старий і почав більше нявкати, важливо виключити певні медичні стани та сенсорні дефіцити, такі як сліпота або глухота. Як правило, глухі коти нявкають частіше і голосніше, аби компенсувати проблеми зі слухом.
За словами експерта, посилення вокалізації може бути і ознакою когнітивної дисфункції у пухнастика. У цьому випадку тварини часто дезорієнтовані та проявляють зміни в циклах сну/неспання. Тож вночі вони можуть нявкати частіше.
10. Вони бояться або перебувають у стані стресу
Якщо ваш кіт відчуває стрес або наляканий, він може нявкати, щоб повідомити про свої почуття. Найчастіше нявкання, викликане страхом, виникає, коли кота зачиняють вдома в незнайомому місці, поміщають у переноску або беруть з собою в автомобільну поїздку.
Чому коти люблять гратися з комашками
Ви, мабуть, звертали увагу, як коти довго можуть сидіти і спостерігати за комахами чи жучками. Справа в тому, що комахи маленькі, швидко рухаються і видають високі звуки. Ці якості активізують мисливські інстинкти вашого кота.
Варто зазначити, що оскільки коти є мʼясоїдними, поїдання жуків не приносить їм жодної шкоди.