Чутки про Кадирова впливають на стабільність путінської влади в Чечні, — ISW

Дестабілізація правління Кадирова в Чечні стала б серйозним ударом по режиму Путіна, кажуть аналітики.

Чутки про Кадирова впливають на стабільність путінської влади в Чечні / фото t.me/RKadyrov_95

Тривале занепокоєння щодо стану здоров’я глави Чеченської Республіки в російському інформаційному просторі викриває залежність президента Росії Володимира Путіна від Рамзана Кадирова у питанні збереження стабільності в регіоні, вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Головне розвідувальне управління Міноборони України підтвердило інформацію про поганий стан здоров’я Кадирова, тоді як серед російських інсайдерських джерел поширювалися чутки про те, що чеченський лідер в комі. На цьому тлі Кадиров спростував чутки про своє здоров’я у відео, опублікованому 17 вересня. Однак чутки продовжили поширюватися.

«Дестабілізація правління Кадирова в Чечні стала б серйозним ударом по режиму Путіна, частково через те, наскільки важливим було встановлення стабільності в Чечні через жорстоку і криваву війну для його популярності в Росії в ранні часи. Кадиров та інші російські офіційні особи можуть бути стурбовані тим, що чутки про здоров’я, що продовжують поширюватися, вплинуть на довгострокову стабільність контролю Кадирова над Чечнею, і, як наслідок, контролю Путіна», – стверджують аналітики. 

Відео дня

Смерть Кадирова — що відомо 

Останніми днями мережею поширюються чутки про те, що стан здоров’я лідера Чечні Рамзана Кадирова серйозно погіршився, повідомляли також, що він перебуває в комі. Інформацію про те, що Кадиров хворіє, підтвердили в українській розвідці. 

Вранці 17 вересня почали поширюватися чутки про те, що лідер Чечні помер. Зокрема, чеченський правозахисник Абубакар Янгулбаєв повідомив, про смерть Кадирова. 

У відповідь в його Telegram-каналі Кадирова опублікували відео, де той прогулюється по вулиці і закликає вчинити так само тих, хто «не може відрізнити правду від брехні». 

Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що Кадиров якщо не помер, то перебуває у важкому стані, і Кремль вирішуватиме долю Чечні.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua