Держсекретар США вперше допустив визнання Росії спонсором тероризму

На цю тему Блінкен дискутував із сенатором-республіканцем Ліндсі Гремом, який наполягав на необхідності визнати РФ спонсором тероризму.

Блінкен допустив визнання РФ спонсором тероризму / фото REUTERS

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен уперше допустив можливість визнання Росії державою-спонсором тероризму. Про це він заявив на слуханнях щодо Китаю у комітеті американського Сенату.

Як повідомляє «Європейська правда», таку заяву Блінкен зробив під час дискусії із сенатором-республіканцем Ліндсі Гремом. Останній наголосив на необхідності надання РФ статусу держави-спонсора тероризму. 

«Ми ж усі тут хочемо, аби Китай не допомагав Росії, правильно? Маю ідею. Сто американських сенаторів запропонували, аби ми оголосили Росію державою-спонсором тероризму, аби утримати такі країни, як Китай, від надання їм зброї. Минули місяці, а нічого не сталось. Пане державний секретарю, ви мені дуже подобаєтесь, та ви ж ніколи не оголосите Росію державою-спонсором тероризму, чи не так?» – заявив Ліндсі Грем.

Відео дня

На це запитання держсекретар Блінкен відповів словами: «Ніколи не кажи «ніколи».

Британія і Нідерланди створять коаліцію винищувачів для України — ОП

Угорщина заблокувала пакет допомоги Україні на 500 мільйонів євро – ЗМІ

Попри санкції: в РФ під час війни потрапили західні авіазапчастини на мільйони доларів  – NYT

В НАТО активізувалися дискусії щодо України — WP

Визнання РФ спонсором тероризму: рішення країн

У лютому 2023 року Словаччина визнала Росію державою-спонсором тероризму. Крім цього, Національна рада країни засудила російську агресію, а також ядерні погрози, що лунали з боку Москви.

Раніше аналогічне рішення ухвалили в Польщі.  У грудні 2022 року Сейм країни визнав Російську Федерацію державою, що підтримує тероризм і застосовує терористичні заходи.

Крім того, 23 листопада 2022 року Росію державою-спонсором тероризму визнав Європейський парламент. За відповідну резолюцію проголосували 494 депутати. 

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua