Дитяча задача з математики поставила в глухий кут тисячі дорослих: як її вирішити

Люди пишуть, що не змогли б скласти шкільний іспит зараз.

Колаж УНІАН / фото ua.depositphotos.com, Mirror

Екзаменаційне завдання з математики поставило в глухий кут тисячі дорослих, незважаючи на те, що воно призначене для дітей 10-11 років, пише Mirror.

Каверзне питання зі шкільного іспиту опублікували на Reddit: «Клейн прочитав 30 сторінок книги в понеділок і одну восьму частину книги у вівторок. У середу він прочитав решту чверті книги. Скільки сторінок у книзі?».

Багато хто залишився в повній розгубленості з цього питання, а деякі сказали, що провалили б тест, якби їм довелося його здавати зараз.

Відео дня

фото Mirror

Коментатор, який має ступінь доктора технічних наук, зміг його вирішити. Оскільки Клейн прочитав останню чверть у середу, він повинен був прочитати три чверті, тобто шість восьмих у попередні дні, пояснив він.

«Але у вівторок він прочитав лише одну восьму. Значить, інші п’ять восьмих він повинен був прочитати в понеділок. Нам сказали, що в понеділок він прочитав 30 сторінок. Ми знаємо, що в понеділок він прочитав п’ять восьмих сторінок книги. Отже, 30 сторінок = п’ять восьмих книги. Скільки ж становить одна восьма частина книги? Ми знаємо, що 30 сторінок — це п’ять восьмих. 30 сторінок, поділені на п’ять, дорівнюють шести сторінкам. Значить, одиниця з шести сторінок становить одну восьму частину книги. Отже, у книзі вісім одиниць по шість сторінок = вісім разів по шість = 48 сторінок», — написав користувач мережі.

Інші пояснили рішення простіше: «1/8 + 1/4 = 3/8, тому 5/8 = 30, значить, 1/8 = 6. 6×8 = 48». 

Інші математичні загадки:

Раніше УНІАН публікував дуже складну математичну задачу, для вирішення якої необхідно знайти закономірність.

Також можете випробувати себе в рішенні головоломки, яка під силу тільки люди з високим IQ.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua