Фото: пресслужба Департаменту терконтролю
Результати перших конкурсів в цьому році доводять, що за оренду локацій в міський бюджет буде сплачено в рази більше коштів, ніж до реформи.
Завдяки реформі щодо тимчасового користування окремими елементами благоустрою комунальної власності міський бюджет отримуватиме до 1,5 млрд.гривень.
Про це повідомив директор Департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Буділов під час панельної дискусії в пресцентрі Київінформ.
«У минулому році ми за підтримки мера подали проєкт і Київрадою було ухвалене рішення про затвердження Положення про використання окремих елементів благоустрою. Ця передача в користування буде здійснюватись на конкурсній основі. Це дуже серйозна реформа для міста по наповненню бюджета», — сказав Буділов.
Він акцентував, що нещодавно були проведені перші конкурси, в результаті яких за оренду локацій після проведення аукціонів на ProZorro.Продажі (єдина в Україні дворівнева електронна торгова система для проведення електронних аукціонів або торгів — Ред.) до бюджету буде сплачено в десятки разів більше, ніж це було до реформи в столиці.
«Згідно перших проведених аукціонів на розміщення тимчасових споруд, 9 локацій, по яких проведено конкурси на оренду, будуть сплачувати в бюджет Києва в 2 рази більше, ніж до цього сплачували 170 локацій по Печерському районі», — повідомив Буділов.
Михайло Буділов
Директор Департаменту терконтролю міста Києва також додав, що після Печерського району наступним, в якому відбудуться аукціони, буде Оболонський район столиці, а до наступного року МАФи та інші тимчасові споруди на території міста будуть розміщені виключно на конкурсній основі. По інших документах тимчасові споруди функціонувати не зможуть.
«До літа наступного року взагалі такого явища, як тимчасові споруди по старих документах, не буде в Києві. І це питання не тільки МАФів, а й інших пристроїв: вендингові автомати, водомати, поштомати і т.д.», — зазначив Буділов.
Директор Департаменту терконтролю міста Києва під час панельної дискусії уточнив, що замість 8 тис. МАФів, які на сьогодні функціонують за старими правилами в столиці, з наступного року в рамках міської програми по очищенню міста від МАФів і після проведення аукціонів будуть функціонувати максимум 1 тис. нових об’єктів.
Нагадаємо, що панельна дискусія на тему: «Спільна територія — спільна справа: утримання, ініціативи й відповідальність» відбулась в пресцентрі Киїівінформ. У відкритому спілкуванні взяли участь представники Департамента територіального контролю міста Києва та голови ОСББ з різних районів столиці.
Пресцентр Київінформ