До Дня Незалежності у Києві презентували марку «Україна-мати»

Марка «Україна-мати» Фото: Анна Сергієць/Суспільне

До Дня Незалежності Укрпошта випустила нову марку "Україна-мати". Захід відбувся у Києві біля монументу "Батьківщина-мати".

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Тираж 600 000 екземплярів, повідомив директор "Укрпошти" Ігор Смілянський. У поштовому випуску також є марковий аркуш, конверт "Перший день", немаркований художній конверт та листівки.

За словами директора "Укрпошти", над цією маркою досить довго працювали і планували у трохи більш жорсткому вигляді випустити на річницю початку повномасштабної війни. Але вирішили зробити іншу.

"І от сьогодні ми тільки випустили марку і уже переважна більшість марок продана онлайн і по всій країні. Це означає, що ми і автори попали в те, що відчуваєють українці",— каже Смілянський.

Юрій Савчук, генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні, Ігор Смілянський, директор ПАТ «Укрпошта», Зінаїда Кубар, художниця на спецпогашенні марки «Україна-мати» 24.08.2023 року Фото: Анна Сергієць/Суспільне

Марку створили за зображенням художниці Зінаїди Кубар. Вона розповідає, що це другий її проєкт із "Укрпоштою", а про те, що її нинішню роботу розглядають для наступної марки навіть не знала.

"Взагалі у мене зроблено 9 образів Батьківщи-мати. А це — самий перший, був зроблений у 2012 році. Це сталева скульптура, одягнена в червоне намисто",— каже Кубар.

Листівка із зораженням монументу «Батьківщина-мати» Фото: Анна Сергієць/Суспільне

Наступна марка буде вже за кілька днів, її присвятили Дню пам'яті загиблих захисників в Україні, поінформував Смілянський.

Що відомо про цьогорічне відзначення державних свят

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони допускають можливість провокацій РФ на День Незалежності України і закликають українців не нехтувати власною безпекою.

До Дня Державного прапора України і до Дня Незалежності з міркувань безпеки у Києві не проводитимуть великих масових заходів. Водночас планувалися кілька державних та локальних урочистостей. Комендантська година з 22 по 24 серпня не скасовуватиметься.

На Хрещатику в Києві відбудеться "парад" знищеної російської техніки. На центральній вулиці столиці встановили спалені танки, бронемашини, залишки ракет.

У Києві Хрещатик перекриють для транспорту на вісім днів.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua