Додаткового фінансування не було. У КМДА пояснили, звідки кошти на добудову мосту

УНІАН

Київрада не виділяла додаткових 183 мільйонів гривень з міського бюджету на добудову Подільсько-Воскресенського мосту. Рішення стосувалося приведення показників міського бюджету 2022 року у відповідність до показників затверджених КМДА із погодженням з "Укравтодором".

Про це повідомив директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор.

За його словами, будівництво об’єкта фінансується з міського бюджету, а також за рахунок дорожньої субвенції з державного бюджету.

У бюджеті Києва на 2022 рік передбачались кошти на будівництво Подільсько-Воскресенського мостового переходу в загальній сумі 1 071,1 млн грн, зокрема, за рахунок дорожньої субвенції – 681,8 млн грн. У редакції рішення від 11.10.2022 сума на цей об’єкт становить 1 204,5 млн грн, із них за рахунок дорожньої субвенції – 815,1 млн грн, при цьому загальний обсяг дорожньої субвенції залишився незмінним. Таким чином, зміни від 11.10.2022 є приведенням показників бюджету міста Києва у відповідність до показників, погоджених "Укравтодором" листом від 09.06.2022, пояснив Кандибор.

"Все це, простими словами, означає, що з міського бюджету не виділяються додаткові кошти на будівництво мосту. Фінансування цього будівництва збільшується за рахунок державної субвенції. А показники рішення Київради приводяться у відповідність до Державного бюджету. Заяви про те, що додатково фінансуємо будівництво мосту не відповідають дійсності і є маніпулятивними", – сказав Руслан Кандибор.

За його словами, з початку року надходження дорожньої субвенції з Державного бюджету до бюджету Києва склали 285,0 млн грн на поточні видатки при затвердженому річному плані 2 460,0 млн грн. З 24 лютого 2022 року капітальні видатки за рахунок субвенції не фінансувалися. До кінця поточного бюджетного року фінансування капітальних видатків дорожньої субвенції не очікується.

Він додав, що з початку року надходження дорожньої субвенції з Державного бюджету до бюджету міста Києва склали 285,0 млн грн на поточні видатки при затвердженому річному плані 2 460,0 млн грн. З 24 лютого 2022 року — від початку повномасштабного вторгнення Росії — капітальні видатки за рахунок субвенції не фінансувалися. До кінця бюджетного року фінансування капітальних видатків дорожньої субвенції не очікується.

Що передувало

Київська міська прокуратура звернулась до Київради з проханням переглянути рішення щодо виділення додаткових 183 мільйонів гривень з міського бюджету на добудову Подільсько-Воскресенського і закликала спрямувати кошти на більш нагальні потреби столиці.

У столичній прокуратурі вважають, що в умовах війни виділяти додаткове фінансування на об'єкт, спорудження якого триває майже 30 років, не сприяє раціональному використанню коштів міського бюджету. Адже з початку війни внаслідок ракетних ударів РФ по Києву знищено або пошкоджено значну частину житлових і громадських будівель, об'єктів інфраструктури. Їх відновлення потребує значного часу і коштів, зауважили прокурори.

Про те, що 11 жовтня на засіданні Київради було виділено 183 мільйони гривень на добудову Подільсько-Воскресенського мосту повідомила депутатка від фракції "Слуга народу" Євгенія Кулеба.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua