Домінував в Америці до приходу кішок: біолог розповів про найбільшого собаку в історії

Епіціони досягали в довжину до 2,4 метра і важили до 170 кілограмів.

Епіціони були природженими мисливцями / фото — скріншот

У Північній Америці мільйони років тому домінував грізний хижак. Епіціони, гігантські псові підродини Borophaginae, мали значний зріст і відігравали важливу роль в ієрархії хижаків.

Еволюційний біолог із Ратгерського університету Скотт Треверс у своїй колонці для видання Forbes розповів, як епіціони царювали на рівнинах Північної Америки.

Зазначається, що епіціони досягали в довжину до 2,4 метра і важили до 170 кілограмів. Вони значно перевершували в розмірах сучасних вовків.

Відео дня

Біолог поділився, що наука відносить епіціонів до епохи середнього і пізнього міоцену, що охоплює період від 12 до 6 мільйонів років тому. У той час ці тварини процвітали у світі, де домінувала мегафауна.

За словами Треверса, у епіціонів було мало конкурентів завдяки їхній неперевершеній силі щелеп і потужній статурі. Це один із найбільших представників псових в історії.

Біолог додав, що епіціони мали набір унікальних адаптацій, які відрізняли їх від сучасних псових. Наприклад, череп, який мав куполоподібний лоб і вкорочений рострум. Ці риси за функціональним призначенням сходилися скоріше з гієнами, ніж із вовками.

В основному епіціони харчувалися м’ясом, полюючи на різноманітних травоїдних ссавців. Їхня здатність дробити кістки, ймовірно, давала їм перевагу в доступі до кісткового мозку, розповів біолог.

Треверс зазначив, що епіціони процвітали аж до появи та диверсифікації котячих у Північній Америці, які мігрували з Євразії. Тоді виникла серйозна конкуренція за ресурси.

Біолог вважає, що до занепаду епіціонів, зокрема, призвели псевделуруси, які принесли з собою різні стратегії полювання та нові фізичні адаптації.

Котячі мали кігті, які могли ховатися, гнучкі тіла та зуби для розрізання плоті, що робило їх ефективними поодинокими мисливцями. Їхні методи полювання значно відрізнялися від кісткоподрібнювальних прийомів епіціонів, що дозволило їм освоювати різні екологічні ніші.

Ще однією причиною вимирання епіціонів стали кліматичні зрушення, вважає біолог. Він нагадав, що ці зрушення перебудовували екосистеми Північної Америки і змінювали розподіл хижих видів.

Читайте також:

Біолог розповів про найбільш «живучу» бактерію: їй не страшні радіація та космічний вакуум

Ігуани пропливли океаном 8000 кілометрів на плоту з рослин: приголомшливе відкриття учених

Галапагоські птахи стають агресивнішими: вчені знайшли причину

У міру розширення пасовищ і скорочення площі лісів відкриті ландшафти стали сприяти хижакам, які переслідують, таким як ранні представники роду собак. Водночас вони ставили в невигідне становище мисливців, орієнтованих на засідку або на силу, таких як епіціони.

Учені знайшли новий вид небезпечного хижака розміром із леопарда, який жив 30 млн років тому

Раніше палеонтологи відкрили новий вид хижака розміром із леопарда, який міг мешкати в лісах Єгипту близько 30 мільйонів років тому. Його назвали Bastetodon на честь котячої голови давньоєгипетської богині Бастет і місця, де було знайдено його череп.

За словами вчених, бастетодон є прикладом вимерлої групи хижих ссавців, відомих як гієнодонти. Вони з’явилися задовго до сучасних кішок, собак і гієн.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua