Допомога США – рятівне коло для України та проблема для Росії, – WSJ

Нові поставки американської зброї вплинуть не тільки на поле бою.

Важливість допомоги США для України / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, Генштаб ЗСУ

Директор ЦРУ Вільям Бернс заявив, що без нової американської допомоги «існує дуже реальний ризик того, що українці можуть програти на полі бою до кінця 2024 року», або, принаймні, поставити російського президента Володимира Путіна в позицію, яка дозволить йому диктувати умови політичного врегулювання, пише The Wall Street Journal.

Водночас він підкреслив, що «українці цілком здатні втримати свої позиції» цього року, продовжуючи завдавати ударів по російським повітряним і військово-морським силам. А помічник міністра оборони США Селеста Волландер вважає, що нові поставки американської зброї «повинні мати помітний вплив на поле бою». Вона вказала, що вже є план, які можливості вважати пріоритетними, і поставки лише чекають на затвердження фінансування.

Волландер підкреслила, що поповнення сил Києва «вже є нагальним» та додала, що нова американська допомога значно ускладнить для Росії можливість здійснювати атаки і дасть можливість Україні це робити. Вона також зазначила, що США зможуть прискорити поставки завдяки досвіду доставки великої кількості військової техніки в Україну після широкомасштабного вторгнення Росії.

Відео дня

За словами журналістів, менш очевидним, але потенційно не менш важливим є те, що допомога може також підняти бойовий дух українців. Останніми тижнями українські війська імпровізували, атакуючи російську бронетехніку і війська, що наступали, за допомогою безпілотників з вибуховими пристроями. Більше боєприпасів дозволить Україні використовувати артилерію, яка є більш руйнівною і може стримувати противника на більшій відстані, де він становить меншу загрозу для української піхоти.

Однак збільшення військових поставок не може допомогти Україні з іншими проблемами, такими як нестача військовослужбовців. Уряд повільно рухається до прийняття нових законів для розширення мобілізації, але зволікання з політично непопулярними рішеннями призвело до того, що ряди армії порідшали, йдеться у статті.

За словами одного з дипломатів НАТО, схвалення фінансування з боку США, якщо воно буде завершене, може також підштовхнути деяких нерішучих союзників по альянсу до відправки озброєння Києву.

«Схвалення США великого пакету фінансування, ухваленого двопартійною більшістю, може запевнити обережних союзників у тому, що США все ще підтримують Україну в її боротьбі з Росією і не дадуть їй зазнати поразки. Європа в цілому перевершила США як найбільшого благодійника України в її боротьбі, але підтримка серед європейських країн дуже різниться. Багато країн на півдні та заході континенту надали пропорційно менше допомоги, ніж ті, що межують з Росією, такі як Польща та країни Балтії, або ті, що зайняли рішучу позицію проти російської агресії, такі як Великобританія та Німеччина», – пишуть автори.

Допомога США

20 квітня Палата представників Конгресу США більшістю голосів схвалила законопроект про витрати на військову та фінансову допомогу Україні. Тепер документ має ще схвалити Сенат США, який розгляне законопроект у вівторок, 23 квітня 2024 року.

Президент США Джо Байден схвально відгукнувся на ухвалення в Палаті представників Конгресу законопроектів про військову допомогу Україні та Ізраїлю. Він закликав Сенат (верхня палата Конгресу) якомога швидше розглянути цей документ і надіслати на підпис у Білий дім.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua