Допомога від найбільшої економіки Близького Сходу: подробиці візиту до Києва міністра Саудівської Аравії

Міністр закордонних справ Саудівської Аравії принц Фейсал Бін Фархан Аль Сауд на прес-конференції в Києві, 26 лютого 2023 р. Фото: АР

До Києва 26 лютого з візитом прибув міністр закордонних справ Саудівської Аравії принц Файсал бін Фархан Аль Сауд. На зустрічі з президентом Володимиром Зеленським обговорили дипломатичну та гуманітарну підтримку України.

Як повідомляє пресслужба президента, це — перший в історії офіційний візит очільника МЗС Саудівської Аравії в Україну з часу встановлення дипломатичних відносин між двома країнами (з 14 квітня 1993 р.).

Зеленський подякував уряду Саудівської Аравії за відчутну підтримку України в умовах збройної агресії Росії. Саудівська Аравія підтримала резолюцію ООН щодо сталого миру в Україні кілька днів тому. Окрему увагу сторони приділили імплементації української "формули миру". Зеленський запросив Королівство Саудівська Аравія взяти участь у започаткованому відповідному дипломатичному процесі, зокрема долучитися до окремих пунктів формули.

Україна також сподівається на залучення Саудівської Аравії до ініціативи постачання зерна в країни Африки, які потерпають від голоду.

На зустрічі також відбувся обмін думками щодо участі саудівської сторони у повоєнному відновленні України, а також долучення до перспективних проектів в інвестиційній, агропромисловій та енергетичній сферах.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що сьогодні були підписані два документи, які закладають підвалини для розвитку взаємодії. Один з них по лінії відновлення. Другий по лінії енергетики.

"Тобто, вимальовуються конкретні сфери, конкретні напрями за якими будуть побудовані нові потужні проєкти.Ми будемо спільно шукати шляхи і зміцнення позицій на глобальному півдні. Насамперед в Африці. І проведемо перемовини з цього приводу. Бачимо взаємодію з Саудівською Аравією не лише двосторонню, не лише багатосторонню в контексті ООН та інших міжнародних організацій. Але також як і регіональною. І будемо координувати наші зусилля", — додав Кулеба.

Міністр закордонних справ Королівства Саудівська Аравія, принц Фейсал бін Фархан Аль Сауд повідомив, що провели дуже плідні переговори, які торкнулися різних сфер співробітництва, але зосередилися на проблемах війни.

"Також обговорили гуманітарні потреби українського народу. В тому числі про надання двох пакетів гуманітарної допомоги загальною вартістю 400 млн доларів. Я сподіваюся, що ця допомога допоможе як внутрішнім переселенцям, так і тим переселенцям, які виїхали закордон", — сказав він.

Також обговорили питання посередництво Саудівської Аравії у звільненні військовополонених.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак назвав візит саудівського високопосадовця "успішним". За його словами, "Україна отримає реальну допомогу від Саудівської Аравії, яка вважається найбільшою економікою Близького Сходу".

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак і принц Фейсал бін Фархан Аль Сауд. Фото: Офіційне інтернет-представництво президента

Андрій Єрмак уточнив, що у рамках візиту міністра Королівства до Києва були підписані два документи про надання Україні допомоги на суму 400 млн доларів: гуманітарної допомоги на 100 млн дол. та нафтопродуктів на 300 млн дол.

Керівник Офісу президента додав, що Україна та Саудівська Аравія мають спільні виклики і досвід боротьби з ними. Мова про іранські безпілотники, які здійснювали атаки на нафтові об'єкти Саудівської Аравії, а нині в руках російських військових атакують українську енергетичну інфраструктуру. "Тому, досвід боротьби з терористами у нас також спільний. Працюємо далі", — написав Андрій Єрмак.

Президент Володимир Зеленський провів зустріч із міністром закордонних справ Королівства Саудівська Аравія принцом Файсалом бін Фарханом Аль Саудом, під час якої сторони обговорили підтримку України та шляхи досягнення миру.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua