Дорогоцінні і кольорові метали на майже 6 млн гривень: ДБР передало АРМА арештований вантаж

ДБР. Фото: ДБР

Державне бюро розслідувань (ДБР) передало в управління Національному агентству України з питань розшуку активів (АРМА) арештований вантаж. У складі мікросхем, які везли до Німеччини, виявили дорогоцінні і кольорові метали загальною вартістю 5,8 млн гривень.

Про це повідомила пресслужба ДБР.

Зазначається, що у січні цього року працівники ДБР викрили незаконну схему вивезення з України брухту кольорових та дорогоцінних металів, що заборонено законодавством. Слідство встановило, що протягом 2022-2023 років під виглядом "шлаку мідноцинкового" київське підприємство вивозило до Німеччини цілі та подрібнені мікросхеми, які у своєму складі містили кольорові та дорогоцінні метали.

Подрібнені обпалені електронні плати. Фото: ДБР

У ДБР поінформували, що після огляду фури правоохоронці виявили, що вантаж не відповідає заявленому в митній декларації. Підозрювані намагались вивезти змішану партію подрібнених обпалених електронних плат.

"Продукцію вагою майже 23 тонни вилучили і як підтвердила експертиза, у його складі є дорогоцінні й кольорові метали. Зокрема 1,3 кг золота, 4,8 кг срібла, 229 грамів платини, 619 грамів паладію та майже 6 тонн міді. Загальна вартість дорогоцінних металів — 5,8 млн гривень",— йдеться у повідомленні.

За ч.2 ст.364Зловживання владою або службовим становищем Кримінального кодексу України підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк до 6 років. Процесуальне керівництво здійснює Волинська обласна прокуратура.

Що відомо про інші незаконні методи отримання грошей у Києві та області

Працівники ДБР повідомили про підозру приватному підприємцю з Києва, який обманув одну з військових частин та шахрайським способом заволодів майже 7 млн гривень.

Київська прокуратура викрила та повідомила про підозру чоловіку, який організував незаконну діяльність зі зберігання, перевезення та збуту підроблених грошей. Фальшиві 100-доларові купюри він реалізовував за 60 % від їх номінальної вартості.

Правоохоронці викрили 20-річного продавця з сайту оголошень, який не відправляв сплачений товар та не повертав за нього гроші.

У столиці викрили організацію, що займалась шахрайством під виглядом інвестування у криптовалюту. Підозрювані рекламували свої послуги через інтернет та соцмережі, гарантуючи своїм клієнтам надприбутки.

У Києві викрили членів організованої групи, які створювали фіктивні обмінники валют та ошукали сімох громадян на понад 120 тисяч євро та 280 тисяч доларів.

Киянин реєстрував акаунти під виглядом жінок та пропонував чоловіками познайомитися із ними за 699 доларів США.

Киянка передала 11 тисяч гривень псевдоволонтеру, який у зголосився доставити гроші для її родичів на окупованій території.

Правоохоронці викрили двох жителів Білоцерківського району, які ошукали волонтерку з Рокитного. Жінка хотіла придбати для потреб ЗСУ авто на одному з торговельних майданчиків в Інтернеті.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua