Експертиза по цій вибухівці не буде швидкою, адже від вибухонебезпечних речовин лишилися надто дрібні частинки.
Дрони атакують країну майже щодня / Колаж УНІАН / фото ua.depositphotos.com, 37 ОБрМП
Вибухівка, яку скидають російські безпілотні літальні апарати, може реагувати на що завгодно: на світло, вібрацію, тепло, рух чи тиск.
Про це в етері «Київ 24» сказав речник Київської міської військової адміністрації Євген Ієвлєв, коментуючи відкладені у часі вибухи касетних боєприпасів у столиці. Він підкреслив, що сказати про тип і походження суббоєприпасів можна буде лише після проведення спеціальної експертизи.
За словами речника, заряд у них був такий, що від них лишилися дуже дрібні частки, за якими в короткий термін надто складно провести експертизу:
Відео дня
«Дуже важко по них встановити, що це, і на що воно реагує… Вони можуть реагувати на світло, на тепло, на тиск. І в них можуть бути самоліквідатори»
Читайте також:
«Шахеди» стануть ще смертоноснішими: експерт розповів, як РФ вдосконалює свої дрони
Україні доведеться боротися за озброєння: експерт про зростання витрат на ВПК у світі
Експерт розповів, чим можна збивати нові російські БпЛА «Бандероль»
Ієвлєв каже, що ці самоліквідатори можуть бути налаштовані на зовсім різний час: деякі можуть вибухати через три години, а деякі — через 10 годин. «Не можна сказати, що якщо воно пролежало добу, то до нього можна наближатися. У жодному разі навіть близько не підходити. Тому що реакція може бути на що завгодно: на світло, на вібрацію, на тепло, на рух, на тиск», — підкреслив він, закликавши відразу викликати відповідні служби.
Вибухи у Києві
Як повідомляв УНІАН, 1 травня у столиці повідомили про вибухи «відстрочених» касетних боєприпасів. За даними місцевої влади, у Дарницькому районі постраждала жінка.
Полковник запасу Збройних сил України Роман Світан вважає, що російські касетні боєприпаси були налаштовані на спрацьовування з відстрочкою.
Він попередив, що наближатися до них дуже небезпечно, оскільки внаслідок вибуху можна отримати серйозні каліцтва.
Нагадаємо, що це не перший випадок, коли окупанти скидають з дронів вибухонебезпечні предмети. Нещодавно у Державній службі з надзвичайних ситуацій закликали людей не підходити до них.