Хом’як звичайний має яскраве забарвлення. Фото: Rewilding Ukraine
Маленькі тварини збільшують біорізноманіття степу та сприяють розвитку природного туризму.
Групу з 15 хом’яків, серед яких вісім самок і сім самців, випустили на волю в Тарутинському степу в українській дельті Дунаю. Про це повідомили в громадській організації Rewilding Ukrain.
Це вже другий випуск програми реінтродукції, яку реалізують Rewilding Ukraine у співпраці з Київським зоопарком та природно-етнографічним парком «Тарутинський степ». Минулого року випустили першу родину з трьох хом’яків. Вони добре перезимували і пристосувалися до нової домівки.
У Тарутинському степу хом’яки допоможуть розсіювати насіння, а їхні нори створюватимуть середовище існування для багатьох інших видів диких тварин і підвищуватимуть родючість ґрунту. Самі тварини є важливою здобиччю для ряду птахів і ссавців. Вони також допоможуть залучити туристів і сприятимуть розвитку економіки на основі природи в цьому регіоні.
Хом’яків якийсь час будуть підгодовувати. Фото: Rewilding Ukraine
«Велике значення норних тварин, в першу чергу гризунів, в Тарутинському степу полягає в збагаченні ґрунтово-рослинного покриву, — пояснює Олег Дьяков, фахівець з ревайлдингу Rewilding Ukraine. — Вони покращують склад, аерацію та водопроникність ґрунту, впливають на рослинність, поїдаючи різні види рослин. Гризуни, наприклад хом’яки, також є основним кормом майже для всіх хижаків степу».
Хом’яків спочатку триматимуть у спеціальному вольєрі площею 600 квадратних метрів, що дозволить їм в повній безпеці акліматизуватися та створити колонію. Як тільки це станеться, огорожу приберуть.
Програма реінтродукції хом’яків триватиме, на наступний рік заплановано більше випусків, в той час, як кінцевою метою є створення кількох колоній у різних місцях Тарутинського степу.
До слова, перший в Україні Центр розмноження та реінтродукції рідкісних гризунів запрацював в Київзоо в грудні 2019 року.
Наталка МАРКІВ