Два храми Києво-Печерської лаври офіційно повернулися під контроль України

Два храми Києво-Печерської лаври офіційно повернулися під контроль України.

Два храми Києво-Печерської лаври офіційно повернулися під контроль України. Фото: kplavra.kiev.ua

У четвер, 5 січня, два храми Києво-Печерської лаври повернулися під контроль держави. Мова йде про Успенського собор та Трапезну, які Українська Православна церква брала у почасове безоплатне користування з 2016. Термін договору на оренду культових споруд сплив 31 грудня, тому спеціальна комісія провела процедуру приймання-передачі храмів.

До складу комісії увійшли представники Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», юристи компанії «Міллер», представники святинь, Української Православної церкви та Міністерства культури та інформаційної політики України.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

За повідомленням міністра культури Олександра Ткаченка, за три дні комісія провела технічний огляд храмів та інвентаризацію майна Успенського собору та Трапезної церкви. Представники держави перевірили стан іконостасів та іншого майна, яке не можна відокремити від культових будівель.

У результаті перевірки комісії було підписано Акт повернення будівель зі сторони УПЦ. До слова, митрополит Києво-Печерської лаври Павло не з’явився на останнє засідання комісії, де він мав підписати Акт. Але це не зупинило повернення двох храмів державі. Усе відбувалося законно, адже Павлу повідомили про передачу собору та церкви та направили на ознайомлення Акт.

Олександр Ткаченко нагадав, що Свято-Успенська Києво-Печерська лавра входить до списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Лише її Трапезна церква — це пам’ятка архітектури національного значення, яка підлягає охороні та збереженню.

— Українська святиня має служити всьому українському народові, цього принципу ми і будемо притримуватись в подальшому, — підсумував міністр культури України.

Читайте також:

Державні та релігійні свята в Україні у 2023 році

УЗ призначила додаткові рейси ретро-поїзда у Києві

Нагадаємо, раніше PRO-kyiv.in.ua писав, що Різдвяне богослужіння у Києво-Печерській лаврі цього року проведе митрополіт Київський та всієї України Епіфаній. Така подія відбуватиметься вперше в історії України. Богослужіння за погодженням Мінкульту пройде 7 січня о 09:00.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua