Два храми Києво-Печерської лаври закриті для богослужінь

Києво-Печерська лавра. Фото: Суспільне / Ліля Гончарук

Успенський собор і Трапезний храм Києво-Печерської лаври 1 січня зачинені, богослужінь там не проводили. Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Співробітники відмовились називати причини закриття храмів.

Богослужіння проводили в храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.

Києво-Печерська лавра. Фото: Суспільне / Ліля Гончарук

Києво-Печерська лавра. Фото: Суспільне / Ліля Гончарук

Києво-Печерська лавра. Фото: Суспільне / Ліля Гончарук

На брамі Лаври висить оголошення про те, що заповідник Києво-Печерська лавра зачинений до 10:00 2 січня.

Києво-Печерська лавра. Фото: Суспільне / Ліля Гончарук

Що відомо про обшуки та санкції проти УПЦ МП

15 листопада СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі. Спів містить рядки "Звон плывёт, плывёт над Россиею, пробуждается матушка – Русь".

Згодом працівники СБУ перевірили монастир УПЦ МП на Закарпатті, у якому чорниці закликали до "пробудження матушки Русі". В СБУ заявили, що знайшли там пропагандистські матеріали, авторства російських діячів і видані російськими друкарнями. У церкві УПЦ МП в Івано-Франківську правоохоронці знайшли антиукраїнську агітаційну літературу. Ще в трьох областях у єпархіях УПЦ МП виявили кремлівські методички та нацистську символіку.

2 грудня президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією. Впродовж двох місяців на розгляд Ради мають внести відповідний законопроєкт. У рішенні йдеться, що РНБО доручила правоохоронцям "активізувати заходи з виявлення підривної діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України".

Увечері 2 грудня Києво-Печерську Лавру зареєстрували як монастир Православної церкви України (ПЦУ).

26 грудня намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Павло у відеозверненні закликав президента України Володимира Зеленського не забирати в Української православної церкви Московського патріархату Успенський собор і Трапезну церкву на території Верхньої лаври.

27 грудня міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що в Успенському і Трапезному соборах Києво-Печерської Лаври не проводитимуть богослужіння до закінчення перевірок міжвідомчої урядової комісії. У святинях не зможе правити жодна з конфесій.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua